650W PSU Önerisi

VS550-650 gayet yeterli olur bu sisteme.
550W ama gücü düşük ve eskimiş gibi.
Hocam eskimiş gibi değil, direk eskimiş diyebiliriz.😁
PSU konusun da çok bilgi sahibi değildim, bu sebepden ötürü 550 diyerek ben karta 8 pin dönüştürücü ile kullanırım sanıyordum. Molex kablo eriyince ve 2. kablo alıp onun da erimesiyle işlerin ters gittiğini anladım ve kartı aldığım arkadaşa söyledim o da 12V çıkışların yetersiz olduğunu söyledi.

@Memo5561 Siz kullandınız diye ve sorun yaşamadınız diye o ürün kaliteli olmuyor maalesef. Sorun yaşamadığımız her ürün kaliteli olmuyor maalesef. Everest, Frisby ve bu tür markalar ucuz ve basit kalite ürünler üreten firmalar. Bütçe çok düşük olmadıkça bulaşmamak en iyisi. Hele PSU'da asla bulaşmamak gerekiyor.

Yaklaşık %70'ini 12V kanalından vermesi lazım eskidiği için bu değerler düştüğünden normal diyebilirim.
Bu modellerde direk PCI kablosu var zaten rahatlıkla kullanabilirsiniz.
İşte 550W yeter sanıyordum, fakat molex kablo erimesi ve daha fazla yük altında devam ettirince reset atması işiyle yetmediğini öğrenmiş olduk. 🤪
@MBZ | Berhan @Caner Uncu Cooler MasterWatt Lite & ThermalTake Smart RGB İki ürün arasından kaldım fakat Cooler düşüncesindeyim. Sizce Thermal mı yok ise Cooler mi?

Son düzenleme:
Rahatlıkla besler çeviriciniz kalitesiz o yüzden yanmış bakır değil içindeki
Bu arkadaş doğru söylüyor. Bi arkadaşım kasaya dahil Thermaltake PSU almıştı. R9 380X in pin giriş 8 PSUda 6 pin mevcut oda ucuz bir çevirici aldı oda eridi gitti. Sen bence düzgün bir çevirici al PSU dan şikayetci değilsen tabi yoksa 550 W high power alabilirsin ucuz yollu birşeyler arıyorsan Aerocool da olabilir. Param var diyorsan tabi yoksa çevirici ilede çözülür.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı