650W PSU R5 3600 ve RX 5700 XT için yeterli mi?

Bir yerde okumuştum ama kaynak belirtmek için bulmam gerek. Bu PSU hakkında bilgi sahibi olmak zor çünkü hiçbir yerde incelemesi yok. Ama yarın detaylı bakacağım.

Sadece o mânada değil. Kapasitörler de Çin malı.
SHP V2'nin geniş 120mm fanı minimum çalışma gürültüsüne sahiptir ve daha düşük hızlarda bile verimli soğutma sağlar. Tabii ki, güvenlik de dikkate alındı: Güç kaynağı aşırı yük koruması (OPP), aşırı voltaj koruması (OVP), düşük voltaj koruması (UVP) ve kısa devre koruması (SCP) sunar. SHP V2 550 ve 650 watt ile kullanılabilir.

Ürünlerinde Japon kapasitör kullanıyor ve güvenlik serfifikaları var. Corsair'in VS serisinden daha sorunsuz olduğunu düşünüyorum.

SHP V2'nin geniş 120mm fanı minimum çalışma gürültüsüne sahiptir ve daha düşük hızlarda bile verimli soğutma sağlar. Tabii ki, güvenlik de dikkate alındı: Güç kaynağı aşırı yük koruması (OPP), aşırı voltaj koruması (OVP), düşük voltaj koruması (UVP) ve kısa devre koruması (SCP) sunar. SHP V2 550 ve 650 watt ile kullanılabilir.

Ürünlerinde Japon kapasitör kullanıyor ve güvenlik serfifikaları var. Corsair'in VS serisinden daha sorunsuz olduğunu düşünüyorum.
Bu fiyat bandında genel olarak Japon kaps. kullanılmaz. Tayvanlı Taepo ve Elite bu fiyat gamında görmeye alışığız. SHP550-650 V2 CWT yapımı olup, Corsair'in eski VS serisi ve CWT GPM serisi ile aynı platformu kullanıyorlar gerek performans, gerek yapı dizaynı olarak vasat bir model.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Corsair Old VS:
Primary.jpg

Internals.jpg

İkincil tarafta Aishi ve CapXon kapasitörler... Tam anlamı ile berbat ötesi.
Güncel HEC üretimi VS, bu üniteye nazaran çok daha iyi. Thermaltake SMART SE, Bitfenix BPA, Cooler Master B600 V2 bu üniteler oldkca eski olup SHP550-650 V2 ile aynı dizaynı taşımakta.

Uzun lafın kısası eski VS serisinin fan ve siyah flat kablolarla parlatılmış hali ben tavsiye etmiyorum, etmem de.

Dosya Ekleri

• 8fb7b7b6_Capacitors.jpeg
    8fb7b7b6_Capacitors.jpeg
    259,2 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:
Bu fiyat bandında genel olarak Japon kaps. kullanılmaz. Tayvanlı Taepo ve Elite bu fiyat gamında görmeye alışığız. SHP550-650 V2 CWT yapımı olup, Corsair'in eski VS serisi ve CWT GPM serisi ile aynı platformu kullanıyorlar gerek performans, gerek yapı dizaynı olarak vasat bir model.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Corsair Old VS:
Eki Görüntüle 488881

Eki Görüntüle 488882
Güncel HEC üretimi VS, bu üniteye nazaran çok daha iyi. Thermaltake SMART SE, Bitfenix BPA, Cooler Master B600 V2 bu üniteler oldkca eski olup SHP550-650 V2 ile aynı dizaynı taşımakta.

Uzun lafın kısası eski VS serisinin fan ve siyah flat kablolarla parlatılmış hali ben tavsiye etmiyorum, etmem de.
Hocam eline sağlık emek verip anlatmışsın da benim gibi cahiller için biraz teknik olmuş :)

Sharkoon SHP650 V2 650W 80 Plus ATX PSU | ITOPYA şu psuyu önermiyorsun anladığm kadarıyla peki benim sistemim için önerebileceğin en uygun psuyu öğrenebilir miyim?

Hocam eline sağlık emek verip anlatmışsın da benim gibi cahiller için biraz teknik olmuş :)

Sharkoon SHP650 V2 650W 80 Plus ATX PSU | ITOPYA şu PSU'yu önermiyorsun anladığm kadarıyla. Peki benim sistemim için önerebileceğin en uygun PSU'yu öğrenebilir miyim?
Estağfurullah hocam ne demek. Min. önerim bu model olucaktır.
Alternatifi olarak System Power U9 var. Böylesi bir sistem için daha aşağıdaki modellere bakmayın derim gerekirse sistemi belli bir vakit kullanmayın.

Corsair Old VS:
Eki Görüntüle 488881

Eki Görüntüle 488882

Arayıp da bulamadım şu bilgileri. Kaynak belirtebilir misiniz?

Arayıp da bulamadım şu bilgileri. Kaynak belirtebilir misiniz?
Videoyu 3-4 gün önce izlerken denk geldim.
Eski VS'nin iç dizaynını bildiğim için video esnasında aklıma geldi.
CWT GPM platformunu kullanan markaların haylı giriş modelleri mevcut. Ek olarak CM B600 V2, Urano VX650-750, Urano TX850W ve Chieftec GPS-550A8 ve 700A8.
Gigabyte BH serisi ise tam aralıklı yükseltmiş hali.

5700xt için üreticilerin sitesinde 750 watt tavsiye ediliyorken siz burda 550 watt yeterli olur yazıyorsunuz. 550 watt yetmez arkadaşalar sakın almayın. psu da ucuza kaçmayın diğer parçaları bozmayın ömrünü azaltmayın.

Geri
Yukarı