650W PSU'lu kasa R5 5600 - RTX 3060 sisteme yeterli mi?

Attığınız linke girdiğimizde hangi model marka kasa kullanıldığını göremiyoruz. Günümüzde çıkan PSU'ların %90'ı iş gören, sorun yaratmayan ürünlerdir. Kalite olarak Frisby markasından nasıl kalite bekliyorsanız o kalitede ürün göreceksinizdir. Aynı zamanda 650W yeterli.
Kasa kelimesi üstüne tıklayınca gözükmüyor mu? Bende gözüküyor. Yine de belirteyim,

Frisby Panda FC-9405G 650W 80+ 4x120mm Double Slim Ring RGB Fan Temperli Cam Mesh USB 3.0 ATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa.​

Ürünün kalitesine göre kullanım ömrü var. Söz konusu 3060 olunca risk almana değmez. Almışken kaliteli bir PSU almanı öneririm cooler Master indirime girmişti.

RX 5500 XT kullanırken Rampage kasayla gelen PSU'yu kullanıyordum RTX3060 geçince değiştirdim ha eğer yok benim param çok riske girerim dersen sıkıntı yok.
Yani başka parçalar derken fazla bütçe kalmadı. Yani parça bozma riski var mı öyle bir şey olsa markanın karşılaması gerekmez mi? Garantisi var sonuçta.

Markaya göre almayın. Gidip marka diye Msi veys Asus'un kötü modellerini alacaksınız onun yerine bütçe belirleyin öneri için konu açın model önersinler.

Ürünün kalitesine göre kullanım ömrü var. Söz konusu 3060 olunca risk almana değmez. Almışken kaliteli bir PSU almanı öneririm cooler Master indirime girmişti.
Bilindik marka hatta markaların modellerine yönel.
Peki hazırda bulunan PSU’yu kullanamaz mıyım bir süre? Bütçe ayıramam gibi çünkü şu anlık.

Yani başka parçalar derken fazla bütçe kalmadı. Yani parça bozma riski var mı öyle bir şey olsa markanın karşılaması gerekmez mi? Garantisi var sonuçta.

Yani yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi bütçe yetmiyor diye PSU'dan kısarsan bütün sistem elimde kömür olarak kalır. PSU sistemin en önemli parçasından elektrikte de şans pek işlemiyor. Ucuz etin yahnisi yenmez kısaca.

Peki hazırda bulunan PSU'yu kullanamaz mıyım bir süre? Bütçe ayıramam gibi çünkü şu anlık.

O zaman yapabileceğin en iyi çözüm gelen PSU'yu satıp üstüne ekleyip başka almak benim yaptığım gibi.

Yani yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi bütçe yetmiyor diye PSU'dan kısarsan bütün sistem elimde kömür olarak kalır. PSU sistemin en önemli parçasından elektrikte de şans pek işlemiyor. Ucuz etin yahnisi yenmez kısaca.

O zaman yapabileceğin en iyi çözüm gelen PSU'yu satıp üstüne ekleyip başka almak benim yaptığım gibi.
Kasanın garantisi falan bozulmaz değil mi öyle olsa? İncehesaptan daha yeni topladım sayılır sistemi. Biraz kullandım.

Geri
Yukarı