66 lise diploma notu normal mi?

fth3453

Femtopat
Daha fazla  
Ben liseyi açıktan bitirdim bildiğiniz gibi bazı derslerden iyi hazılanamadığımdan matematik gibi 1. dönemde 2 dersten düşük puan aldım yani o desleri vereemedim normalde ders geçme notu 45 benim sorum şimdi sıkı bir çalışmaylay bunu telafi etmek ve yüksek puan alıp iyi bölüm kazanma ihtimalim var mı birçok kişi var dedi birisi bunu bana açıklarsa sevinirim arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Var. Üniversite sınavında diploma notu eklense de, sınavda alacağın iyi bir puanla onu kapatman olanaksız değildir.

Yani demek istediğim iyi bir bölüm kazanmak için çok yüksek diploma notuna sahip olmak gerekmez değil mi? Benim notum düşük mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Diploma puanının 66 olması sandığınız kadar nadir değil. Sıralamayı elbette etkiler. Ama ortalaması 90 olan birinin keşke 2 soru daha yapsaydım da sıralamam şu kadar daha iyi olsaydı demesi ile ortalaması 66 olan birinin keşke ortalamam yüksek olsaydı da sıralamam şu kadar iyi olsaydı demesi arasında bence fark yok. Olan olmuş. Bunu düşüneceğinize sınava çalışın.

Okul puanı yüksek olanlara göre fazladan birkaç doğru cevap vermen gerekir sınavda. Pek tabii kazanman mümkün. Matematik ile aranı düzeltme düşüncen varsa mimarlık gibi bölümleri düşün. Yoksa kazanmak da kazandıktan sonra okumak da işkence olur sana.

Okul puanı yüksek olanlara göre fazladan birkaç doğru cevap vermen gerekir sınavda. Pek tabii kazanman mümkün. Matematik ile aranı düzeltme düşüncen varsa mimarlık gibi bölümleri düşün. Yoksa kazanmak da kazandıktan sonra okumak da işkence olur sana.
anladım bu puanla kazanmak mümkünmü ?

Yeni konular

Geri
Yukarı