Çözüldü 6600 XT - R5 5600 sistemle Windows 11'e geçilir mi?

• Konuyu başlatan Ardaq
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 301
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ardaq

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
16 GB RAM 512 GB M.2 SSD var FPS kaybi falan yaşar miyim ve hangi surumu kullanmaliyim? Simdiden teskekkurler.

Çözüm
Dostum kurarken Windows 11 desteklemiyor diyor.

BIOS'a girip F7 tuşuyla Advanced moda gir. Advanced sekmesinde TPM Configuration'a girip TPM'i Firmware TPM olarak işaretle. Sonrasında Boot sekmesine geçip Secure Boot - Windows olarak işaretle, Compatibility Support Module(CSM) ayarını Disabled olarak işaretle. Muhtemelen düzelir.
16 GB RAM 512 GB M.2 SSD var FPS kaybi falan yaşar miyim ve hangi surumu kullanmaliyim? Simdiden teskekkurler.

En başından beri Windows 11 kullanıyorum bence güncel olanı kullanın. FPS kaybı yaşamazsınız BIOS'u güncelleyin. Tabii isteğe bağlı Windows 10 da kurulabilir ama bence güncel sistemler için 11 daha iyidir.

R5 4600G sistemde Windows 10 kullanıyordum. Windows 11'e geçtim bir sıkıntı yaşamadım.

Yani sistem belli bir seviyenin üstündeyse çok da fark etmez isterse 4090 ya da 32 GB RAM olsun performanstan bir şey kaybetmezsin. Hem Windows 11'e sürücüler bayağı geldi ve toparlandı, daha güncel sürücüler olduğu için bırakın FPS kaybını, FPS'iniz bazı oyunlarda artar belki de.

Peki hangi surumu kullanmaliyim Pro Home vs.

Hocam Pro dediğininin normalinden, günlük kullanım için konuşuyorum farksızdır. Pro olanlar daha çok iş yerinde kullanılır, gereksizdir. W11 Home yeterlidir. Pro'da kullanabileceğin tek şey kişiselleştirme ayarı cart curt olabilir ama aramayacaksın bile emin ol. Lisans alacak mısın bilmiyorum ama alırsan OEM key öneriririm.

Hocam Pro dediğininin normalinden, günlük kullanım için konuşuyorum farksızdır. Pro olanlar daha çok iş yerinde kullanılır, gereksizdir. W11 Home yeterlidir. Pro'da kullanabileceğin tek şey kişiselleştirme ayarı cart curt olabilir ama aramayacaksın bile emin ol. Lisans alacak mısın bilmiyorum ama alırsan OEM key öneriririm.

Dosya Ekleri

• 16972284101121200024148821112450.jpg
    16972284101121200024148821112450.jpg
    269,2 KB · Görüntüleme: 5

BIOS'a girip F7 tuşuyla Advanced moda gir. Advanced sekmesinde TPM Configuration'a girip TPM'i Firmware TPM olarak işaretle. Sonrasında Boot sekmesine geçip Secure Boot - Windows olarak işaretle, Compatibility Support Module(CSM) ayarını Disabled olarak işaretle. Muhtemelen düzelir.

Çözüm
BIOS'a girip F7 tuşuyla Advanced moda gir. Advanced sekmesinde TPM Configuration'a girip TPM'i Firmware TPM olarak işaretle. Sonrasında boot sekmesine geçip Secure Boot - Windows olarak işaretle, compatibility Support module(CSM) ayarını disabled olarak işaretle. Muhtemelen düzelir.

Çok teşekkür ederim dostum oldu da bir sorum olacak sadece teledonum A34 son Android son surum Windows 11 ile kullanacagim ozellik falan var midir Windows 10 da olmayan.

Çok teşekkür ederim dostum olduda bir sorum olacak sadece teledonum A34 son Android son surum Windows 11 ile kullanacagim ozellik falan var midir Windows 10 da olmayan.

Nasıl bir özellik aradığını anlamadım. Telefon-bilgisayar bağlantısı için bildiğim pek özellik yok. AMD sürücüsünün AMD Link özelliği vardı fakat onun işlevini hatırlamıyorum.

Geri
Yukarı