6600XT sistemde fan hızı nasıl ayarlanır?

pikachugod

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 1.5 ay önce aşağıda görmüş olduğunuz sistemi topladım. İlk defa, -kendi çapımda- yüksek donanımlı bir sistem kullanıyorum ve fanları kontrol edebilme konusunda yardıma ihtiyacım var. Kasanın ön bölmesinde 3x140mm, üst bölümünde 2x140mm ve arka kısımda ise 1x140mm fan bulunmakta. İşlemci üzerinde kule tipi fan da var fakat onun çıkarmış olduğu sesten rahatsız değilim. Tüm fanlar RGB çoklayıcıya bağlı, MSI Center üzerinden RGB'yi kontrol edebiliyorum. MSI Center'in sunmuş olduğu fan uygulamasını da denedim fakat bilgi sahibi olmadığım için başaramadım. Forumdaki ilk konum ve daha önce açılmış bir konu olup olmadığı hakkında da fikrim maalesef yok. Sorum fanlarımın ders çalışırken, dizi izlerken, YouTube'da takılırken, Excel, Word belgesinde yazı yazarken yani sistem boştayken sessiz çalışmasını kontrol etmem için ne yapmam gerekir? Önerdiğiniz programı nasıl kullanabileceğimi de açıklarsanız çok sevinirim, herkese iyi Sosyal'ler.

• PowerColor AMD Radeon 6600 XT 8 GB.
  • Intel i5 11400F.
  • ID-Cooling SE-224-XT kule tipi.
  • MSI MAG B560M Bazooka.
  • Crucial Ballistix CL6 2x8GB.
  • Kingston KC2500 500GB.
  • XPG Core Reactor 650G-bkceu 650W Gold.
  • Phankteks Eclipse P500a temperli mid Tower.

Kasa ve işlemci fanını kontrol etmek istiyorsunuz, hepsi tek bir çoklayıcıya mı bağlı? Tek çoklayıcıya bağlı fanlar tek bir profil olarak görünürler, BIOS'tan yapabilirsiniz.

Kasa ve işlemci fanını kontrol etmek istiyorsunuz, hepsi tek bir çoklayıcıya mı bağlı? Tek çoklayıcıya bağlı fanlar tek bir profil olarak görünürler, BIOS'tan yapabilirsiniz.
Yalnızca kasa fanlarını kontrol etmek istiyorum. Quiz haftası ve yakın zamanda vizelerim başlıyor, ders çalışırken odaklanamıyorum. BIOS üzerinden hangi adımları izlemem gerekir
Yalnızca kasa fanlarını kontrol etmek istiyorum. Quiz haftası ve yakın zamanda vizelerim başlıyor, ders çalışırken odaklanamıyorum. BIOS üzerinden hangi adımları izlemem gerekir? Hepsi tek bir çoklayıcıya bağlı.

ASUS'un fanları kontrol etmek için bir programı var. MSI'ın da böyle bilr programı olması lazım. Eğer denemek isterim derseniz ASUS'un yazılımını aşağıya bırakacağım. Olup olmayacağını bilmiyorum ancak gene de denemek de fayda var.

Yalnızca kasa fanlarını kontrol etmek istiyorum. Quiz haftası ve yakın zamanda vizelerim başlıyor, ders çalışırken odaklanamıyorum. BIOS üzerinden hangi adımları izlemem gerekir?

BIOS'a girdikten sonra Hardware Monitor sekmesinden ayar yapabilirsiniz, ancak tavsiyem kasa fanları için kesinlikle DC mod. PWM modda kasa fanları sesli çalışıyor, bizzat kendi kasamda deneyim ettim fanları en düşük RPM yüzdesine çekmeme rağmen.

1649103461893.png

Yeni konular

Geri
Yukarı