667 MHZ anakarta 800 MHZ RAM takma

Ahmet Aycan

Hectopat
Daha fazla  
Sevgili Technopat üyeleri,

Benim sorum başlıkta gördüğünüz gibi RAM hakkında.

667 MHZ bir anakartım var, üstünde 1 ve 2 GB değerinde 2 adet RAM bulunuyor. Ben bu anakarta, 800 MHZ hızında 4 veya 2 GB'lık bir ram takar isem (1 GB RAM'i çıkartarak tabikide) bir sorun oluşur mu?

Neden Sordum;
64 Bit Windows 7 İşletim Sistemi yüklemek amacı ile.

Son düzenleyen: Moderatör:
775i945GZ(L1).jpg

Bu ve Pentium D 820 2.80GHz CPU olan sistemde 800MHz Ram senin ki gibi 667MHz Ram olmasına rağmen çalışmamıştı Anakart ne? CPU ne?

Cpu-Z fotoğrafı atsam makbule geçer mi?

Maalesef Cpu-Z foto upload olmuyor. :cry:
Detaylı cevap verirseniz sevinirim.
Anakart chipseti Intel PM45.
İşlemci Core 2 duo T6400.
Fakat değiştirip T9900 almak istiyorum.
:)

Detaylı. :)

Ürün marka ve modelini vermediğinden çipset üzerinden konuşuyorum.
Çipsetin 8 GB sistem belleğine izin veriyor ama üretici kısıtlama benzeri bir şey yapmışsa bilemem.

ARK | Mobile Intel® PM45 Express Chipset (Intel® 82PM45 Memory Controller Hub)

800 Mhz RAM çalıştırabilir ama yanında 667lik RAM olduğu sürece ikisi maks. 667'de çalışır. RAMlerde her zaman uyuşmazlık riski olduğundan; şanslı değilsen birkaç farklı ürün denemek zorunda kalabilirsin.

T9900 sisteminde çalışabilir şayet bios kısıtlaması yoksa, fiziksel ve özellik açısından sorun yok. Ama ebay fiyatlarından almayı planlıyorsan (200+ TL) boşuna masraf edersin, makinayı satıp işlemci parasını üzerine koysan 1. belki 2. nesil i core işlemcili makinaya zaten geçersin.Örnek olarak i5-540M ile T9900 neredeyse aynı. 560M ise daha iyi. Yani mesele Ghz'i yüksek işlemci almakla bitmiyor.

ARK | Intel® Ürünlerini Karşılaştır

ARK | Intel® Ürünlerini Karşılaştır

Bios kısıtlaması kesinlikle yok. Bu arada
Cihaz PackardBell EASYNOTE TJ65 model bir cihaz sizce ne kadar eder?
Ben sadece Minecraft adlı oyunu rahat kasma olmadan video çekmek istiyorum.
Program Bandicam

Birde şu var bilgisayarın içini açtım ve bir chip tarzı birşey düştü. Oyunlar kasmaya başladı chip bir tane küçük karta birleşikti.
Ne olmuş olabilir

Aynı bu gibi birşey düştü.

Fiyatı 250-300 ama seninkinden çipler düşüyormuş, dolayısıyla o sorunla almak isteyen olacağını sanmıyorum. Mevcut durumda herhangi bir upgrade yapmanı da tavsiye etmem.

Ne düştüğünü bilemem, eklediğin fotoğraf nvidia ekran kartının çipi sanırım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı