6700 XT alınır mı?

JReacher

Centipat
Yer
İstanbul
6700 XT ekran kartı alacağım performans ve fiyat olarak 3060 Ti'dan çok daha iyi ve VRAM olarak 4 GB fazlası var. Ancak işlemcim Intel bir problem yaşar mıyım uyuşmazlık yaşatır mı? Ve ekran kartını kullanıp problem yaşayan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
6700 xt 12gb ram e sahip 4060 ti ise 8 ileride oyunlarda bu problem yaratır 16gb lık 4060 ti da var ancak fiyat olarak uçuk 4, 5000 tl koymam gerekir üstüne onu vericek param yok olsa'da o paraya ram monitör vs alırım. cevabınız için teşekkürler

6700 XT 12 GB RAM'e sahip 4060 Ti ise 8 ileride oyunlarda bu problem yaratır 16 GB'lık 4060 Ti da var ancak fiyat olarak uçuk 4, 5000 TL koymam gerekir üstüne onu verecek param yok Olsa'da o paraya RAM monitör vs alırım. Cevabınız için teşekkürler
4060 Ti 8 GB VRAM var ama,DLSS 3 ve Frame genaration teknoloji olduğu için oyunda 2 kat daha fazla FPS alabiliyorsun,ama senin tercihin durumun yoksa alternatif kartları alabilirsin.

Sırf VRAM'den dolayı eski bir kart alınmaz. 4060Ti çok daha mantıklı. Zaten saf güç olarak da büyük fark yok aralarında.
fiyat olarak çok fazla fark var aralarında 4000 5000 gibi

tekrar'dan yazayım driver sorunları sistem uyuşmazlığı gibi problemler yaşar mıyım amd 6700 xt de

Son düzenleme:
Tekrar'dan yazayım driver sorunları sistem uyuşmazlığı gibi problemler yaşar mıyım AMD 6700 XT de

Bu sorunlar bazı arkadaşlar'da var evet ama, gerek güç kaynağı kaynaklı gerek kullanıcı hatası yani (BIOS ve overclock) gibi durumlarda hata alman %80 olur. Ama bende AMD kullanıyorum, bu zamana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Sadece 1 kere driver sorunu yaşadım Onun'da sebebi bendim. Sistemin ekran kartı ile de uyuşması önemli tabii

RX 6700 XT en iyi F/P ekran kartı desek yanlış olmaz ama.

Yani driver sorunu hem diğer donanımlar hem kullanıcı kaynaklı olabilir.

Son düzenleme:
Bu sorunlar bazı arkadaşlar'da var evet ama, gerek güç kaynağı kaynaklı gerek kullanıcı hatası yani (BIOS ve overclock) gibi durumlarda hata alman %80 olur. Ama bende AMD kullanıyorum, bu zamana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Sadece 1 kere driver sorunu yaşadım Onun'da sebebi bendim. Sistemin ekran kartı ile de uyuşması önemli tabii

RX 6700 XT en iyi F/P ekran kartı desek yanlış olmaz ama.

Yani driver sorunu hem diğer donanımlar hem kullanıcı kaynaklı olabilir.
tekrar teşekkürler

Geri
Yukarı