Çözüldü 6700 XT görüntü gelmiyor

• Konuyu başlatan CeUU
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CeUU

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi arkadaşlar RX 6700 XT ekran kartı aldım eski ekran kartını takıyorum. Görüntü var fakat yenisini takıyorum, görüntüsü yok. Enerji verdiğimde bütün fanlardan ses geliyor ve dönüyor fakat görüntü yok. Power 550W, anakart B450 M Pro Max, RAM 16 GB. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu rehber ile önceki ekran kartının sürücüsünü kaldırıp tekrar deneyebilirsin.

Anakartındaki 2. ekran kartı yuvasını deneyebilirsin.
Bu rehber ile önceki ekran kartının sürücüsünü kaldırıp tekrar deneyebilirsin.

Anakartındaki 2. ekran kartı yuvasını deneyebilirsin.

Çözüm
Hocam öncelikle eski ekran kartı takılıyken, yeni ekran kartınız için driver indirin. Daha sonra DDU ile eski ekran kartınızın driverını silin. PC'yi kapatıp yeni ekran kartını takın. PC açılınca yeni ekran kartınızın driverını kurup PC'yi yeniden başlatın sorununuz düzelecektir.

RX 5000 serisinde de aynı sorun vardı. Kartı aldığım ilk hafta hiçbir şekilde görüntü alamadım ve iade talebinde bulundum. Daha sonra başka ekranlarda denediğimde çalıştığını gördüm. Başka bir ekrana bağlayıp Radeon yazılımını kaldırdığımda asıl kullandığım monitörden artık görüntü geliyordu. Fakat daha garip bir yöntem buldum. Rampage marka monitörümün bütün tuşlarına karışık bir şekilde hızlıca basıyordum ve yaklaşık 20 saniye sonra görüntü geliyordu. Bu sayede güncel sürümü kurup kullanabilmiştim. Bunu yaptıktan sonra çok nadiren (5-6 ayda bir) yaşadım bu durumu.

Hocam öncelikle eski ekran kartı takılıyken, yeni ekran kartınız için driver indirin. Daha sonra DDU ile eski ekran kartınızın driverını silin. PC'yi kapatıp yeni ekran kartını takın. PC açılınca yeni ekran kartınızın driverını kurup PC'yi yeniden başlatın sorununuz düzelecektir.

Teşekkür ederim. Dün sabah 4'e kadar uğraştığım işi sonunda senin tavsiyen ile çözdüm. Şu andaki işlemcim AMD Ryzen 3 3100 BIOS'tan OC açtım 3.9 GHz hızla çalışıyor ama sanırım darboğaz meselesi var. Maddiyatı toplayınca yeni bir işlemci çözeceğim. Darboğazı nasıl en aza indirebilirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim. Dün sabah 4'e kadar uğraştığım işi sonunda senin tavsiyen ile çözdüm. Şu andaki işlemcim AMD Ryzen 3 3100 BIOS'tan OC açtım 3.9 GHz hızla çalışıyor ama sanırım darboğaz meselesi var. Maddiyatı toplayınca yeni bir işlemci çözeceğim. Darboğazı nasıl en aza indirebilirim şimdiden teşekkürler.
Sorunu çözebilmenize sevindim hocam.

Darboğaz için işlemciye overclock yapmanız gerekmekte. AMD işlemciler için firmanın Ryzen Master isimli bir programı var. YouTube'dan videolar izleyerek konu hakkında bilgi ve fikir sahibi olabilirsiniz. Sıcaklığı kontrol ederek voltaj artırmayı deneyebilirsiniz. Fazla voltaj ile daha yüksek saat hızlarına çıkma şansınız olacaktır. Ancak lütfen unutmayın, overclock sonucu işlemciniz kullanılamaz hale gelebilir ve tüm sorumluluk tarafınıza ait olacaktır.

Geri
Yukarı