Çözüldü 6700 XT sistemde diğer ekranda videoya bakarken FPS düşüşü oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

midplus

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar çift ekranım var. Eskiden GTX 1050 vardı ve oynarken videolara baktığımda sorun yoktu. 6700XT'ye geçiş yaptım ama şimdi oyun oynarken bir videoya baktığımda oyunda GPU kullanımı %0 oluyor ve FPS düşmesi oluyor. Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tarayıcınızın "donanım hızlandırma" ayarını kapatın.

Saçma sapan "AMD pişmanlıktır" diyen ve çözüm üretmekten aciz kullanıcılar mümkünse beni engellesin, aynı durum bazı NVIDIA modellerinde de var; sorun GPU ile ilgili değil.
Doğrudur, lütfen üslubumu agresif olarak düşünmeyin. Haliyle sadece mesaj paylaşmak adına mesaj yazan kullanıcılar beni geriyor.
Hayır yoruldum amd ile uğraşmaktan 2 ay kullandığım sürede :D ki bir çözüm göremedim kablo değişmek hariç bu arkadaşta bir kontrol etse hoş olur gpu z den frekanslar zirve de geziyordu 6700 xt de çift ekran da.

NVIDIA'da da bu sorun var, iki monitor kullanımı genel olarak sorunlu; "NVIDIA GeForce Forum"da yığınla bu tür konuları görebilirsiniz. Sorun, işletim sistemi ve daha çok tarayıcılardaki" donanım hızlandırma" mekaniğinde.

Ek olarak, uzun zamandır NVIDIA kullanıcısıyım, olur da birisi "AMD fanboyu" demeye gelip saçmalarsa diye belirteyim.
yabancı forumlardan gezdikten sonra bu ayarı kapattıktan sonra sorunu çözenleri gördüm ve yaptım oldu daha sonra buraya girmek geldi aklıma şuan sorunsuz şekilde kullanuyorum :)
Tarayıcınızın "donanım hızlandırma" ayarını kapatın.

Saçma sapan "AMD pişmanlıktır" diyen ve çözüm üretmekten aciz kullanıcılar mümkünse beni engellesin, aynı durum bazı NVIDIA modellerinde de var; sorun GPU ile ilgili değil.

Geri
Yukarı