6700 XT sistemde "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti" hatası

KARA57

Kilopat
Daha fazla  
RAM
2x8 3600MHz RAM.
Ekran kartı
ASUS Dual RX 6700 XT.
Anakart
B450 Tomahawk Max.
İşlemci
R5 3600 4.1GHz
Daha önce de konu açmıştım yeni ekran kartı aldım ASUS Dual RX 6700 XT sorun bunda da devam ediyor.

Amdwddmg görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu.

Sıfır kart aldim yine kurtulamadım.

• XPG Core Reactor 650W Gold.

Yok mu yardımcı olabilecek birisi.

Tekrar aynı hatayı verdi siyah ekranda kaldı PC.

BIOS,chipset güncel RAM'leri test ettim sorun yok SSD de aynı şekilde MSI Gaming 1060 ekran kartımda başladı sorun bozuldu diye yeni sıfır kart aldim onda da ayni sorun var.

Son düzenleme:
@KARA57 sağlıklı ve temiz bir bilgisayar neden driver siler bu bayağı kafa karıştırıcı bir durum. Donanımsal bir arızanın sürücü sildiğini bugüne kadar duymadım. O kasayı kucaklayıp, donanımların test edilerek destek alabileceğin bir yere götürmen daha sağlıklı. Böylece tespiti daha kolaylaşır.

Parçaların garantisi devam ediyor hepsini garantiye mi göndersem sence gerçi ne diyeceksem onu da bilmiyorum hepsi farklı yerlerden alınma burada da öyle test yaptırabileceğim bir yer yok en son laptopumu getirmiştim patlattılardı.

bu arkadaşta aynı sorun var Ekran kartı driver siliyor ve siyah ekran veriyor

@KARA57 yapılabilecek tüm stres testlerini ve sağlık programlarını denedin mi? Hiç sapıtan bir donanım oluyor mu? Örneğin RAM'ler Memtest86'yı başarı ile geçtiyse onu göndermekle vakit kaybetmezsin.

Hatalar başladığı zaman RAM'leri test etmiştim.

BIOS pazar güncelledim 5 kere Cinebench testi yaptım 1060 takılıyken hepsini geçti.

Atto testini de ekledim.

Acaba anakartta mı arıza var.

Bir de oyun harici hiç sorun yok sabaha kadar açık kalsın bana mısın demiyor sorunsuz çalışıyor.

@Recep Baltaş yardimci olur musunuz ne yapmam lazım.

Yardımcı olabilecek yok mu?

Dosya Ekleri

• 20220709_122736.jpg
    20220709_122736.jpg
    168,5 KB · Görüntüleme: 18
  • 20220709_122744.jpg
    20220709_122744.jpg
    121 KB · Görüntüleme: 20
  • 20220709_122759.jpg
    20220709_122759.jpg
    189 KB · Görüntüleme: 16
  • ssdtst2.png
    ssdtst2.png
    36,8 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Sorunun ne olabileceği hakkında bir fikrim yok.
Ama deneminiz isteyeceğim bazı yöntemler mevcut.
  • XMP aktif ise kapatmayı deneyiniz.
  • BIOS sürümünüzü kontrol ediniz.
  • Grafik kartınızın güncel BIOS sürümü mevcut mu?
  • Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? (Üst veya alt işletim sistemlerine geçmeyi denediniz mi?)
  • Ekran kartınızı mevcut monitöre hangi portu kullanarak bağlanıyorsunuz?(Başka bir monitöre bağlamayı denediniz mi?)
  • Oyuna girdiğinizde çözünürlük sorunu oluştuğundan görüntü vermiyor olabilir çözünürlüğü değiştirmeyi denediniz mi?
Gördüğünüz gibi sorununuza tam bir teşhisi konulmadığı sürece, doğru bir yönlendirme yapılması çok zor.
Bu yüzden yaşadığınız bölgede tecrübeli bir servisten yardım almanız gerekiyor. (Sizin gözlemleyemediğiniz veyahut tecrübe etmediğiniz bir hata mevcut ve bunu bize aktaramıyorsunuz.)

Not: Eski konularınıza biraz göz gezdirdim ve sorununuzun Ana kartınız da olabileceğinden şüpheleniyorum.

Son düzenleme:
Sorunun ne olabileceği hakkında bir fikrim yok.
Ama deneminiz isteyeceğim bazı yöntemler mevcut.
  • XMP aktif ise kapatmayı deneyiniz.
  • BIOS sürümünüzü kontrol ediniz.
  • Grafik kartınızın güncel BIOS sürümü mevcut mu?
  • Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? (üst veya alt işletim sistemlerine geçmeyi denediniz mi?)
  • Ekran kartınızı mevcut monitöre hangi portu kullanarak bağlanıyorsunuz?(başka bir monitöre bağlamayı denediniz mi?)
  • Oyuna girdiğinizde çözünürlük sorunu oluştuğundan görüntü vermiyor olabilir çözünürlüğü değiştirmeyi denediniz mi?
Gördüğünüz gibi sorununuza tam bir teşhisi konulmadığı sürece, doğru bir yönlendirme yapılması çok zor.
Bu yüzden yaşadığınız bölgede tecrübeli bir servisten yardım almanız gerekiyor. (sizin gözlemleyemediğiniz veyahut tecrübe etmediğiniz bir hata mevcut ve bunu bize aktaramıyorsunuz.)

Not: Eski konularınıza biraz göz gezdirdim ve sorununuzun ana kartınız da olabileceğinden şüpheleniyorum.

BIOS güncel sorun ilk olarak gtx 1060 ekran kartimda. "nvlddmkm görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu " hatasıyla başladi oyun da 1 saat sorun yok birden siyah ekran verip masaüstü atıyordu ekran karti bozuldu die yenisini aldım bunda da ilk aynı hatayı verdi daha sonraki günde siyah ekran verip ölece kaldı PC resetlediğimde driver da silindiğini gördüm.

Ekran karti sıfır BIOS nasıl güncelleniyor bilmiyorum

3 senedir de format atmadim aynı işletim sistemini kullanıyorum Windows 10.

Oyun açılıyor sorun yok 1 saat 2 saat oynuyorum sonra birden gidiyor bazı günler de hiç gitmediği oluyor.

Peki bu kabloyla alakali olabilir mi monitör eski araya dönüştürücü aldım ama ole olsa bile 1060 kartta direkt dvi ile bağlıydı

hata verdikten sonra ki durum

Dosya Ekleri

• aygıtyonetıcı.png
    aygıtyonetıcı.png
    133 KB · Görüntüleme: 26
  • hata2.png
    hata2.png
    11,9 KB · Görüntüleme: 15
  • hata3.png
    hata3.png
    12 KB · Görüntüleme: 14
  • hata4.png
    hata4.png
    13,1 KB · Görüntüleme: 21
  • hata5.png
    hata5.png
    7,2 KB · Görüntüleme: 19
  • hata6.png
    hata6.png
    152,8 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
İşte anlamadığım hep aynı ayarlar XMP açık OC yapılı ama zaten yapılıydı kafama şu takıldı 8+6 pin bağlantısını mı yanlış yaptım acaba.
XPM yi kapatmayı deneyebilirsin, benim bilgisayarımda ne zaman xmp açık olsa tüm sürücüler güncel olduğu halde oyunlarda ya hata alıyorum ya da mavi ekran.

Xpm yi kapatmayı deneyebilirsin, benim bilgisayarımda ne zaman XMP açık olsa tüm sürücüler güncel olduğu halde oyunlarda ya hata alıyorum ya da mavi ekran.

Ama hocam 3 senedir aynı sistem kullanıyorum daha önce bu şekilde bir şey olmamıştı.

Şimdi stres testi yaptım, herhangi bir sorun yok. Testi geçiyor, sıcaklık değerleri çok iyi ama oyuna giremiyorum, siyah ekrana düşüyor.

İade istedim. Anakartı da garantiye göndereceğim artık oradan gelen sonuca göre bakacağım, hevesin kursağımda kaldı.

Anakart BIOS günceldi benim. Bugün servisi aradım yeni BIOS yazdıklarını söylediler sadece. Acaba sorunun kaynağı BIOS muydu?

@kino @Alfa Prime servisten RAM'ler sıfırıyla değişip geldi acaba sorun sebebi RAM kaynaklı mıydı?

İşlemcim de bozuk çıkmış @kino

Son düzenleme:
Ama hocam 3 senedir aynı sistem kullanıyorum daha önce bu şekilde bir şey olmamıştı.

Şimdi stres testi yaptım, herhangi bir sorun yok. Testi geçiyor, sıcaklık değerleri çok iyi ama oyuna giremiyorum, siyah ekrana düşüyor.

İade istedim. Anakartı da garantiye göndereceğim artık oradan gelen sonuca göre bakacağım, hevesin kursağımda kaldı.

Anakart BIOS günceldi benim. Bugün servisi aradım yeni BIOS yazdıklarını söylediler sadece. Acaba sorunun kaynağı BIOS muydu?

@kino @Alfa Prime servisten RAM'ler sıfırıyla değişip geldi acaba sorun sebebi RAM kaynaklı mıydı?

İşlemcim de bozuk çıkmış @kino
Hocam sorununuz düzeldi mi son durum nedir

Yeni konular

Geri
Yukarı