6700K işlemciye sıvı soğutma önerisi

Ryuzuka

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımda 6700K ve sıvı soğutma mevcut fakat soğutmadan pek memnun değilim. Popüler oyunlarda yüksek ayarlarda 80’i gördüğü oluyor, bazen bunun üstüne de çıkıyor. Sıvı soğutmalı bir sistemin bu kadar ısınmasını aşırı buluyorum. Kasa ile gelen Casper marka stok sıvı soğutmayı kullanıyorum ve sanırım ürün yeterli gelmiyor. 600W bir güç kaynağım mevcut, 600 TL’yi aşmayacak mümkünse çift fanlı iyi bir sıvı soğutma önerisi almak istiyorum sizlerden. Şimdiden teşekkürler.

Kurusa bakmayın cezadan dolayı cevap veremedim. Fan desteği kaç mm ve nasıl ölçerim bilmiyorum çünkü üst fan kısmı gömülü ve çıkarmaya kalktığımda usb bağlantıları engelliyor. Ayrıca fanların hangisi giriş fanları hangisi çıkış fanları bunu da bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Direk kasanızın modelini söyleyin, biz bakalım. Radyatörü de üste değil, ön tarafa montajlayın. Daha iyi hava akışı sağlıyor.

Casper’ın Excalibur masaüstü modeli. Tam olarak E800 veya E700 model olup olmadığını bilmiyorum ama 1070 takılı olan içerisinde.

Üretici sitesinde detay belirtmedikleri için 280mm önerme riskine girmeyeceğim. Corsair H100i PRO veya EVGA CLC 24 alabilirsiniz. EVGA biraz daha iyi soğutuyor (1-2 derece), Corsair biraz daha sessiz.

Ses mühim değil gerçekten. Bütçeme göre olabilecek en iyi soğutmayı hangisi sağlayacaksa onu tercih ederim. Genellikle kulaklık ile oyun oynadığımdan sesin pek önemi yok.

Ses mühim değil gerçekten. Bütçeme göre olabilecek en iyi soğutmayı hangisi sağlayacaksa onu tercih ederim. Genellikle kulaklık ile oyun oynadığımdan sesin pek önemi yok.
O zaman EVGA modelini alıp geçin hocam. Aralarındaki fiyat farkı da az buz değil. Üstüne de Thermal Grizzly Kryonaut termal macun alabilirsiniz.

Ayrıca teşekkür ediyorum uğraşınız için.
Rica ederim hocam, ne demek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı