6700k işlemciyle RTX 4070 Ti ekran kartı uyumlu olur mu?

slymnglc

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Sistemimdeki ekran kartımı güncellemek istiyorum ama işlemci ve yeni alacağım ekran kartımın uyumu konusunda şüphelerim var yardımcı olur musunuz?

MSI Z170A Gaming M5 Intel Z170 Express soket LGA1151 DDR4 3600MHz(OC) böyle bir anakartım var.

Üzerinde 6700k işlemci ve 1070 ekran kartım 750watt güç kaynağım var.
Bu sistemin üstüne sadece ekran kartını 4070 Ti'le güncellesem olur mu bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim ne kadar cok maliyetten kısarsam benim için iyi çok çok oyun oynayan biri değilim son çıkan oyunlarla aram yok yalnızca 4000 serisi teknolojilerini kullanmak için istiyorum yayıncılık anlamında ve video kayıtlarında yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Hocam yeni nesil güçlü bir işlemciye ihtiyacınız var 4070ti gibi bir ekran kartını kullanmak için. Komple revizyon lazım böyle bir sistem için. Güç kaynağınız da 750W olmasına rağmen iyi bir marka değilse bu parçalar ona emanet edilmez onun bile değişmesi gerekebilir.

İşlemci ağlar hocam. Ciddi ciddi oturup ağlar.
:( anakart değiştir işlemci değiştir gene 5 6 yıl önce yaptığım masrafın aynısımı yapacaz valla bıktım bu teknolojiden :D yapmasanda olmuyor. teşekkürler

Hocam yeni nesil güçlü bir işlemciye ihtiyacınız var 4070ti gibi bir ekran kartını kullanmak için. Komple revizyon lazım böyle bir sistem için. Güç kaynağınız da 750W olmasına rağmen iyi bir marka değilse bu parçalar ona emanet edilmez onun bile değişmesi gerekebilir.
ya anakartı değiştirmeden ne güncelleyebilirim dedim hiç birşey güncelleyemeyecez galiba 1151 pin güzel işlemcide yok galiba güc kaynağım thermaltake idare eder gibi de güzelim anakartı şimdi ekran kartı değiştirecez diye neden güncellemek zorundayımki :( teşekkürler yorumun için

2060S'ten ötesi manasız olur o işlemci için. Belki 3060. Gerisi boş masraf sayılır.
ekran kartını son cıkan teknolojilerden faydalanmak için istiyorum oyunlarla fazla aram yok kücük oyunlar oynuyorum yayıncılık ve video kayıtları için bi ekran kartı istiyordum

13600k fiyat performans olarak bakılabilir ya da sistem oyun içinse yine fiyat performans olarak amd 5800x3d alınabilir. Kesenin ağzı açılacaksa da şubat’ta çıkacak olan amd 7 serisi 3D işlemciler beklenebilir.

Oyun çok oynamam demişsiniz o halde 13600kf ve 4070ti gayet iyi olur.

13600k fiyat performans olarak bakılabilir ya da sistem oyun içinse yine fiyat performans olarak amd 5800x3d alınabilir. Kesenin ağzı açılacaksa da şubat’ta çıkacak olan amd 7 serisi 3D işlemciler beklenebilir.

Oyun çok oynamam demişsiniz o halde 13600kf ve 4070ti gayet iyi olur.
yani en az 35k masraf mı var :D aman yarabbi

Geri
Yukarı