6700XT ayarları nasıl olmalı?

Testlerde sorun çıkmamıştı da o yüzden merak ettim. Bir de oyunda ekran karanlık ve kapatınca siyah ekranda kalıyor PC sanırım oyunla alakalı. Yeni aldığım için oyun alamadım haliyle yavaş yavaş RDR 2 ile falan test edeceğim. İlgilendiğin için çok sağ ol kral, yazdım seni ihtiyaç halinde etiketlerim şimdiden kusura bakma ^_^

Mass Effect'te de 35W Max çıkıyor da o yüzden merak ettim. Bazen işlemciler kilitli falan oluyor belli bir düzeyde onu merak ettim aslında. Başka oyunda alamadığım için daha deneyimleyemedim. Bir de sistem nazar değmesin sessiz ve serin çalışıyor o garibime gitti. Mass Effect grafikleri iyi olunca EA Play'le onu yüklemiştim denemek amaçlı da o yüzden belki sistemi zorlar falan diye düşündüm. Hem işlemci hem ekran kartı yoracak sağlam oyun var mdır peki tavsiye edebileceğiniz? RDR 2 düşünüyorum daha önce hüsran kalmıştı eski bilgisayarımda tekrar oynamak istiyorum.

Rica ederim iyi sosyaller :)

Sistemi komple sıfırdan mı topladın yoksa elinde işlemci anakart filan varken yeni ekran kartı mı taktın? Çünkü LoL client açılmasının ekran kartıyla bir alakası yok. Kitlenip ses çıkarma sorunu da aynı şekilde ekran kartından ziyade işlemci ve RAM ile alakalı gibi duruyor. Bende de benzer bir sorun vardı. XMP profili kapatınca düzelmişti.

Sistemi komple sıfırdan mı topladın yoksa elinde işlemci anakart filan varken yeni ekran kartı mı taktın? Çünkü LoL client açılmasının ekran kartıyla bir alakası yok. Kitlenip ses çıkarma sorunu da aynı şekilde ekran kartından ziyade işlemci ve RAM ile alakalı gibi duruyor. Bende de benzer bir sorun vardı. XMP profili kapatınca düzelmişti.
Hepsi 0. Kendim topladım. Size katılıyorum, genelde bu işler işlemci ile alakalı olur genel olarak. Ama bu sorun şöyle başladı ; ME Legendary Edition oyunundan çıktıktan sonra ekran dondu ve drrr sesini çıkardı mecbur kapatmak zorunda kaldım. Tekrar açtığımda yaklaşık 7-8dk boyunca aynı sıkıntı devam etti. Üstteki arkadaşın da tavsiyesiyle sürümü eskiye aldım DDU ile kaldırıp. Takip edeceğim, işlemci felan testlerde sorunsuz güç çekip, gerekli kullanımı sağlıyordu. İnşallah bu driver ile düzelmiştir diyelim de gerek kalmasın :)

Geri
Yukarı