6700XT GPU MHz dalgalanıyor

Bu bir sorun değil. Manuel ayarlamada gördüğünüz gibi bir aralık mevcut. %100 kullanımda bile en yüksek frekansa çıkacak diye bir şey yok. Kendine göre ayarlıyor. İşlemci performansıda bunu ayrıca etkiler. Frekans sürekli yüksekte kalsın istiyorsanız adrenalin de minimum frekans değerini yükseğe çekmeniz lazım bu da stabiliteyi etkiler.
Hocam adrenalinde mhzyi minimuma çektiğimde de zaten yine kendi düşürüyor onu demek istiyorum

Hocam adrenalinde MHz'yi minimuma çektiğimde de zaten yine kendi düşürüyor onu demek istiyorum.

Onu test etmek için işlemcinin darboğazda kalmadığı oyunları deneyin. İki oyunda da darboğaz oluyor. Örneğin bir hikayeli oyunda minimum 2650MHz, maksimum 2800MHz gibi bir aralık seçip deneyebilirsiniz frekansı. Bendeki model mesela tam yükte 205W gibi değerleri görüyor. GPU güç tüketimine göre de anlayabilirsiniz darboğaz var mı yok mu diye.

Onu test etmek için işlemcinin darboğazda kalmadığı oyunları deneyin. İki oyunda da darboğaz oluyor. Örneğin bir hikayeli oyunda minimum 2650MHz, maksimum 2800MHz gibi bir aralık seçip deneyebilirsiniz frekansı. Bendeki model mesela tam yükte 205W gibi değerleri görüyor. GPU güç tüketimine göre de anlayabilirsiniz darboğaz var mı yok mu diye.
Furmark değerlerim bu şekilde.

Adrenalinden bu ayarları yaptım ve mhz gerçektende sabit oldu. fakat bunun bir zararı var mıdır bilgilendirir misniz ?

bu adrenalin ayarlarından sonra mhznin sabit olduğu video ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    23,9 KB · Görüntüleme: 8
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    94,7 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
FurMark değerlerim bu şekilde.

Adrenalinden bu ayarları yaptım ve MHz gerçektende sabit oldu. Fakat bunun bir zararı var mıdır bilgilendirir misniz?

Bu adrenalin ayarlarından sonra MHz'nin sabit olduğu video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Driver çökmesi vs yaşamadığınız sürece bir zararı yok. Isı değerleride güzel. Stabilite sorunları yaşarsanız eski haline alırsınız.

Geri
Yukarı