6700XT PUBG düşük FPS

Fatihakgl

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ekran Kartı: XFX 6700XT QICK - İşlemci: AMD 5600X - RAM 16 GB 3200 MHz - Anakart: MSI B450M A Pro Max - 750W 80+Bronze sistem de PUBG Steam de 60-70 FPS alıyorum kasıtlı olarak orta ayarda oynuyorum, ekran kartı kullanımı da %30-40 arası bunun sebebi ne olabilir? (Diğer oyunlarda sorun yok ) FPS sınırlaması da yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı kullanımını arttırmak için grafik ayarlarını yükseltebilirsiniz. Sıcaklıklar nasıl? Oyun içi CPU kullanımı kaç oluyor?

AMD chill ile FPS aralığı girerek (örneğin min: 143, max:145 gibi) çözebilirsiniz diye düşünüyorum.

Oyun içi sıcaklıklar ve frekanslar ne alemde? Ayrıca kare hızı yumuşatma ayarını açmış olabilir misin?

Neden üzgün attınız hocam anlayamadım.

Konu sahibinin sistemi (çözünürlüğün 1080p olduğunu varsayarak) oyun için oldukça yeterli nitekim %30 kullanımda bunu gösteriyor. Konu sahibi kartı tam güce yakın kullanıp yüksek FPS almak istiyor benim anladığım kadarıyla. Bende bu doğrultuda hem kullanımı artırmak hem de FPS sabitlemek adına Chill önerdim.

Neden üzgün attınız hocam anlayamadım.

Konu sahibinin sistemi (çözünürlüğün 1080p olduğunu varsayarak) oyun için oldukça yeterli nitekim %30 kullanımda bunu gösteriyor. Konu sahibi kartı tam güce yakın kullanıp yüksek FPS almak istiyor benim anladığım kadarıyla. Bende bu doğrultuda hem kullanımı artırmak hem de FPS sabitlemek adına Chill önerdim.
Chill o işe yaramıyor da o yüzden. O özellik GPU kullanımını arttırmaz. Aksine çözünürlük ve kare hızı düşürerek güç tasarrufu sağlıyor. Yani konu sahibinin yaşadığı sorunla alakası yok.

Ekran kartı kullanımını arttırmak için grafik ayarlarını yükseltebilirsiniz. Sıcaklıklar nasıl? Oyun içi CPU kullanımı kaç oluyor?
Sıcaklıklarda sorun yok AMD software her oyun için özel ayarlar yapiyorum yoksa sorun çıkıyor sıcaklıklar cok iyi anladığım kadarı ile kart hiç yorulmuyor bile birazda yoruldum yahu :)

Muhtemelen bellek veya anakartınızın işlemciyi besleyememesinden dolayı darboğaza giriyorsunuz. Ryzen 5600x işlemci ile 150-200 FPS arası bir fps almanız gerekiyor.

Chill o işe yaramıyor da o yüzden. O özellik GPU kullanımını arttırmaz. Aksine çözünürlük ve kare hızı düşürerek güç tasarrufu sağlıyor. Yani konu sahibinin yaşadığı sorunla alakası yok.

Hocam haklısınız ana amacı o olmayabilir. Ancak FPS'i istediğiniz belirli aralıkta çalıştırma imkânınız var. Dolayısıyla 143-145 FPS yaptığı takdirde kartı ona göre ayarlıyor. Yine yanlışım varsa düzeltin.
Ben Ryse: Son of Rome oyununda aynı problemi yaşıyordum. GPU kullanımı %15, FPS 30-45 arası geziyodu. Yabancı bir forumda çözüm olarak chill kullanın diyodu, denedim gayette oldu. Hiç bir problemde yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı