6700XT sistem neden 15.500TL?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aslında sebebi basit.Başlıkta yazmayan önemli bileşenleri kalitesiz ve zayıf oluyor genelde.Kasalarının hava akışları iyi değil.SSD VS HDD leri aşırı kaliteli değil ve zayıf.PCI ve SATA çıkışları düşük.CPU soğutması için kullandıkları fanlar düşük.Hadi RYZEN 5 5500 fiyatına göre bir şekilde işi götürüyor da AM4 B450 chipset, o fiyatlara.Ne günleri gördük,üzücü.Burada yazan mesajlara da hak veriyorum alternatif yok çünkü bu kur seviyelerine.

Hocam aslında sebebi basit.Başlıkta yazmayan önemli bileşenleri kalitesiz ve zayıf oluyor genelde.Kasalarının hava akışları iyi değil.SSD VS HDD leri aşırı kaliteli değil ve zayıf.PCI ve SATA çıkışları düşük.CPU soğutması için kullandıkları fanlar düşük.Hadi RYZEN 5 5500 fiyatına göre bir şekilde işi götürüyor da AM4 B450 chipset, o fiyatlara.Ne günleri gördük,üzücü.Burada yazan mesajlara da hak veriyorum alternatif yok çünkü bu kur seviyelerine.
Hocam yazdiklarinizin tamamına katiliyorum,bu yüzden hazir sistemleri bende önermiyorum

Kral öyle diyon da aynı parçaları kendin toplamaya çalışsan çok yüksek mevla lar çıkıyor ben olabildiğince iyileştirerek almaya calısıcam anakart i b550 yapıp m2 ssd güzel bence kötü değil şu anki kasa kotu eski vento kasa güzeldi rami xpg tuf yaparak alınsa nasil kasada xpg 'nin kasasıyla değiştirsem şu anki kasa çok kötü görünüş açısından

Şöyle bir durum var ki malesef ülkemizde elektronik bileşenler çok pahalı satıcılar da güncel kura göre hareket ediyor; Bu durum yüzünden git gide hazır sistemler daha avantajlı hale geldi.Çünkü ellerindeki malzemeleri toplu satmak isteyen satıcılar hazır sistem satarak sürümden kazanmak istediler.Ve bu durumdan ötürü parçaları ayrı ayrı toplamaktan daha avantajlı hale geldi.Dolayısıyla mevcut durumda özellikle bazı segmentlerde hazır sistemler avantajlı olabiliyor.Ben tüm hazır sistemlerin kötü olduğunu da düşünmüyorum, technopat(hatta itopya ile anlaşmaları vardı) ve adını vermek istemediğim çoğu popüler teknoloji inceleme kanalları ve forumlarda anlaşmalı ve sınırlı stoklu hazır pc ler topluyorlar yada tanıtıyorlar ve bu sistemler gayet kullanışlı yada olabilir.Mesela paylaşılan PCI ve SATA 3 sistemlere de bakarsak şuan günümüz performansı tatmin edici olabilir.Alıp bir iki sene iyi bir şekilde götürebilir.Ama mesela şuan etkisi olmayan PCI hızlarının bir süre sonra çok etkili olacağını tahmin ediyorum.Zira şuan kullandığımız uygulamalar,oyunlar,programlar şimdinin yaygın olan cihazlarına optimize uygun şekilde yapılır ve geliştirilir.Örnekte verebileceğim PCI 4.0 Ve 5.0 da ekran kartı kartı performansında çok az bir fark var(Şimdilik) ama SSD hızlarında ise fark belirgin ve hissediliyor.Dolayısıyla ekonomize ve ne kadar kullanacağınıza göre iyice düşünüp karar vermekte fayda var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hazır sistemlerde alacağınız sistemleri iyice araştırmakta da epey önemli; bazı firmalar(Turbox,Atom bilişim,izoly vb.) ,ki bu benim için bu alenen dolandırıcılığa teşebbüstür. Oyun bilgisayarı diye en ucuz bilgisayarları toplayıp, teknoloji ile arası iyi olmayan insanları kandırıyorlar.GT730 ile oyuncu bilgisayarı olmaz,maksimum portföyü film,video izlemektir.Işıklı her bilgisayara oyuncu bilgisayarı da denmez.Umarım bu mesajlarım insanlar için bilgilendirici olur.

PCIE 3-4 arasında oyun hızı anlamında çok az fark var. İmkan varsa yeni anakart mantıklı ama çok imkan yoksa o farkla monitörün daha iyisi alınabilir mesela.

Kullanım alanı önemli. SSD'de daha yüksek hız oluyor evet ama o SSD'yi alabiliyor musunuz, o hız size ne kadar yarıyor bu sorular önemli.

Tabii ki gönül her şeyin en iyisini ister, ancak bütçe yetmiyorsa belli şeylerden ödün vermek gerekiyor.

PCIE 3-4 arasında oyun hızı anlamında çok az fark var. İmkan varsa yeni anakart mantıklı ama çok imkan yoksa o farkla monitörün daha iyisi alınabilir mesela.

Kullanım alanı önemli. SSD'de daha yüksek hız oluyor evet ama o SSD'yi alabiliyor musunuz, o hız size ne kadar yarıyor bu sorular önemli.

Tabii ki gönül her şeyin en iyisini ister, ancak bütçe yetmiyorsa belli şeylerden ödün vermek gerekiyor.
Evet dediğine katılıyorum ama hazır sistemlere b550 koymuyorlar fiyat farkıyla ama bı sisteme 16 k veripte 1000 TL verip b550 yi geçilmeli bence ve 2 M2 SSD oluyor ve 4 spot ram

Bence kararsızlık falan bırakın arkadaşlar bu fiyatlar bir daha gelmeyecek 5600 ve 6700 XT veya düz 6700 sistemler bir daha bu fiyatlara bulamazsınız dolar güncellemesi yakındır pişman olursunuz demedi demeyin

Yeni konular

Geri
Yukarı