6700XT vs 3070 Ti

AMD sorunlarından bıktığım için NVIDIA'ya geçmek istiyorum hocam.

Yükseltmeden ziyade AMD sorunlarından kurtulmak için hocam.

LoL de Alt Tab atıyorum oyun 4-5 saniye donuyor. Oyun esnasın da 4-5 saniye kendiliğinden donduğu oluyor bu durum insanı sinir ediyor artık. Farklı oyunlar da da anlık takılmalar yaptığı oluyor ve her güncelleme geldiğin de DDU ile silip tekrar güncelleme yapmaktan sıkıldım.

Bütçemi ve PSU mu aşıyor hocam.
Bu sorunların ekran kartından olduğunu sanmıyorum sadece sürekli güncelleme yapmayın sıkıntısız olanda kalın.

Merhaba halihazırda 6700XT kullanıcısıyım. Fakat bazı sorunlarından yıldığım için 3070 Ti'ya geçiş yapmak istiyorum. 6700XT'yi satıp üstüne 1 - 1.5k daha koyup geçiş yapacağım. Sizce mantıklı mı? Kullandığım PSU NZXT 650W Bronze +80. O yüzden en fazla 3070 Ti'a geçiş yapabilirim.

Biraz sonra AMD fan boyları gelir seni kandırır bizde sana 3070 Ti'yi met ettiğimiz için bize de fırça atarlar 1 hafta ceza alırız.:D ikinci el 3080 Ti bakmanı tavsiye ederim. Temiz olsun. ASUS TUF Gaming serisi soğutma blokları ve fan açma derecesi iyidir. 50 miydi 55 miydi o ara fan açar. Zotac geç açar. Bildiklerim bu.:)

Açıkçası elinizde 6700XT gibi bir kart varken 3070 Ti gibi bir karta geçiş yapmanın oldukça saçma ve gereksiz bir hamle olduğunu düşünüyorum. Tabii render ve edit gibi işleriniz varsa orası ayrı tabii fakat bütçeniz varsa 2. el 3080 veya @BerkayZ87 hocamın dediği gibi 11GB VRAM için 2080 Ti gibi kartlara bakılabilir.

Açıkçası elinizde 6700XT gibi bir kart varken 3070 Ti gibi bir karta geçiş yapmanın oldukça saçma ve gereksiz bir hamle olduğunu düşünüyorum. Tabii render ve edit gibi işleriniz varsa orası ayrı tabii fakat bütçeniz varsa 2. el 3080 veya @BerkayZ87 hocamın dediği gibi 11GB VRAM için 2080 Ti gibi kartlara bakılabilir.

2080 Ti:D

Ne varki bunda? 3070'e oldukça yakın hatta denk bir GPU ama 11GB VRAM ile geliyor ve ek olarak bütçesi 3080 gibi bir karta yetmiyorsa daha tercih edilesi bir kart.

Ne varki bunda? 3070'e oldukça yakın hatta denk bir GPU ama 11GB VRAM ile geliyor ve ek olarak bütçesi 3080 gibi bir karta yetmiyorsa daha tercih edilesi bir kart.

Her şey VRAM olsa insanlar 16 GB RX580 alır geçerdi. 1 sene sonra 5000 serisi kartlar gelecek. 3000 serisi güçlü bir seri en azından ikinci elde favorim. VRAM yüksek 4070 Ti 3090 FPS kafa kafaya geliyor. Her gelen kart daha gelişmiş geliyor. Bu adam 3080 Ti neden almasın ikinci el. İş görür mü evet daha ömrü daha uzun mu? Bilinmez.

Açıkçası elinizde 6700XT gibi bir kart varken 3070 Ti gibi bir karta geçiş yapmanın oldukça saçma ve gereksiz bir hamle olduğunu düşünüyorum. Tabii render ve edit gibi işleriniz varsa orası ayrı tabii fakat bütçeniz varsa.

Ben bu amaçla 6600 XT yerine 3060 12 GB'a geçtim hakkını vereyim iş performansı açık ara iyiydi yani CUDA olsun VRAM'i optimize kullanımı olsun ama mimari leşti. NVIDIA'nın suçlanıp ödediği cezalara da bakınca %100 bunlar diriltti mining piyasasını 2020 sonunda. Öbür türlü bu kadar satmazdı.

Belki de hayatımda ilk kez bir AMD mimarisinin (RDNA2), NVIDIA mimarisine (Ampere) karşı "superior" olduğunu gördüm. RDNA3 ile Ada arasında neredeyse hiç fark yok hatta Ada bir tık daha iyi bile sayılır.

O kucumsedigin kart 1 yil sonra 3070 ve 3070 Ti'in acamadigi oyunlari kaymak gibi oynatacak.
Her şey VRAM olsa insanlar 16 GB RX580 alır geçerdi.
Karsilastirmakla sacmalamak arasinda fark var. 2080 Ti ile 3070, performans olarak neredeyse ayni hatta oyununa gore 2080 Ti'in ustun oldugu iki kart modeli. Ancak VRAM'den ve bandwithten oturu 2080 Ti daha uzun omurlu. "Birbirine yakin performansta olan kartlar arasindan VRAM'i yuksek olani tercih etmekte fayda var." dusuncesinde yazilmis mesajlari sadece VRAM'e bakiyormusuz gibi yorumlaman oldukca fesat bir dusunce. Once mesajlari dogru oku, ondan sonra da anlamak istedigin gibi degil olmasi gerektigi gibi yorumla.
Bu adam 3080 Ti neden almasın ikinci el. İş görür mü evet daha ömrü daha uzun mu? Bilinmez.
Zahmet edip onceki mesajlari okusaydin, konu sahibinin butcesinin 3080 Ti'i gec 3080'e bile yetmedigini soyledigi mesaji gorebilirdin.

Ben bu amaçla 6600 XT yerine 3060 12 GB'a geçtim hakkını vereyim iş performansı açık ara iyiydi yani CUDA olsun VRAM'i optimize kullanımı olsun ama mimari leşti. NVIDIA'nın suçlanıp ödediği cezalara da bakınca %100 bunlar diriltti mining piyasasını 2020 sonunda. Öbür türlü bu kadar satmazdı.

Belki de hayatımda ilk kez bir AMD mimarisinin (RDNA2), NVIDIA mimarisine (Ampere) karşı "superior" olduğunu gördüm. RDNA3 ile ada arasında neredeyse hiç fark yok hatta ada bir tık daha iyi bile sayılır.

3060 zaten render ve edit işleri için "Projenin boyutunada bağlı" yeterli ve güzel bir GPU lakin mimari pek iyi sayılmaz ama kötüde sayılmaz.

Her şey VRAM olsa insanlar 16 GB RX580 alır geçerdi. 1 sene sonra 5000 serisi kartlar gelecek. 3000 serisi güçlü bir seri en azından ikinci elde favorim. VRAM yüksek 4070 Ti 3090 FPS kafa kafaya geliyor. Her gelen kart daha gelişmiş geliyor. Bu adam 3080 Ti neden almasın ikinci el. İş görür mü evet daha ömrü daha uzun mu? Bilinmez.

Peki ben her şey VRAM dedim mi? Demedim.

Bu kartların fiyatlarına göre yorum yaptım, sen olayı yanlış kavramışsın. Ben 3080 Ti almasın demiyorum ki? Bütçesi yetmiyor o karta ve bu yüzden 2080 Ti alması gayet doğal. 11GB VRAM ile 3070 üzerindeki 8 GB VRAM yüzünden sorun yaşayacağı birçok oyunu gayet güzel bir şekilde oynayabilir.

@BerkayZ87 içimi ferahlattın, teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı