6700XT'nin FurMark'ta 83 derece olması normal mi?

Kanka yanlış bilgi vermiyorum FurMark programinda bile ekran kartina alinan zararlardan FurMark sorumlu degildir yaziyor.

Yanlış bilmiyorsam, bu genelde sıkıntılı ekran kartları için geçerli. Ekran kartını öldürüyor. Bu arada yardımlarınız için teşekkürler artık rahatım. Fan da sessiz çalışıyor.

Son düzenleme:
Yanlış bilmiyorsam, bu genelde sıkıntılı ekran kartları için geçerli. Ekran kartını öldürüyor. Bu arada yardımlarınız için teşekkürler artık rahatım. Fan da sessiz çalışıyor.

Undervolt yaptin mi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Undervolt yaptin mi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yapmadım. Gerek yok dediler. Ama düşünüyorum hala. Her kart için farklı olmuyor mu?
Aşağıda bu kart için 1125mv undervolt yaptığımı söylemiştim fakat bunun stabil olmadığını fark ettim. Öncelikle Fast timing ayarını kesinlikle defaultta tutmanızı öneriyorum oyunlarda belli bir süre sonra crash yaşatıyor bu ayar. Son denemelerimden sonra uzun süre test ettim ve 2500min 2600 maksimum frekans 1143mv voltaj (morepowertool yardımı ile Max voltajı 1143 yapmalısınız Radeon Software'den yapınca daha yüksek voltaj çekiyor.) Ve 2142MHz Memory default timings +15 Power limit ile sıkıntısız 2.5 GHz de kullanmaktayım.

Benim ekran kartıma bunu demiş biri.

Yapmadım. Gerek yok dediler. Ama düşünüyorum hala. Her kart için farklı olmuyor mu?
Aşağıda bu kart için 1125mv undervolt yaptığımı söylemiştim fakat bunun stabil olmadığını fark ettim. Öncelikle Fast timing ayarını kesinlikle defaultta tutmanızı öneriyorum oyunlarda belli bir süre sonra crash yaşatıyor bu ayar. Son denemelerimden sonra uzun süre test ettim ve 2500MIN 2600 maksimum frekans 1143mv voltaj (morepowertool yardımı ile Max voltajı 1143 yapmalısınız Radeon Software'den yapınca daha yüksek voltaj çekiyor.) Ve 2142MHz Memory default timings +15 Power limit ile sıkıntısız 2.5 GHz de kullanmaktayım.

Benim ekran kartıma bunu demiş biri.

Adam yapabileceğin standart degerleri girdirtiyor yani her kartta olur fakat istiyorsan 1080 deneyebilirsin olmazsa 1090. 1080 olursa 1070 1060 1050 diye in.

Adam yapabileceğin standart degerleri girdirtiyor yani her kartta olur fakat istiyorsan 1080 deneyebilirsin olmazsa 1090. 1080 olursa 1070 1060 1050 diye in.

AMD Radeon Adrenalin'eden yapmak sıkıntılı galiba. Düşük voltaj(oto) yapınca daha da ısınıyor. Otomatik olarak fanları kısıyor. 77 78 gibi oluyor. Bu voltajı en iyi morepowertool mu yapıyor? Ve şu +15 güç limiti de fan gücü falan mı? 15'e getirmiştim onu galiba bir anda hızlandı ısı 70'e düştü ama zararlı mıdır değil midir bilemediğim için kapattım. Videolardan pek anlamadım yapıyorum pek işlemiyor.

AMD Radeon Adrenalin'eden yapmak sıkıntılı galiba. Düşük voltaj(oto) yapınca daha da ısınıyor. Otomatik olarak fanları kısıyor. 77 78 gibi oluyor. Bu voltajı en iyi morepowertool mu yapıyor? Ve şu +15 güç limiti de fan gücü falan mı? 15'e getirmiştim onu galiba bir anda hızlandı ısı 70'e düştü ama zararlı mıdır değil midir bilemediğim için kapattım. Videolardan pek anlamadım yapıyorum pek işlemiyor.

Guc limiti baska bir şey kanka verilen gucle alakali AMD uygulamasindan yapiyorum ben morepower toolda ince ayar yapacaksan gerekli sadece.

Guc limiti baska bir şey kanka verilen gucle alakali AMD uygulamasindan yapiyorum ben morepower toolda ince ayar yapacaksan gerekli sadece.

Fanları MSI Afterburner'da yükseltince daha etkili oluyor gibi hissettim bu arada. Bu konu da bilgin var mı? Korka korka oynamak istemiyorum. Bu ısılar normal değil bence. Gerçi resolution scale i %150 yaptım diye olabilir mi acaba? Voltajı 1175 yapıyor otomatik olarak AMD.

Yanlış bilmiyorsam Pulse modeli daha sıcak çalışan model değil mi Nitro+ soğutma olarak daha iyiydi.

Fanları MSI Afterburner'da yükseltince daha etkili oluyor gibi hissettim bu arada. Bu konu da bilgin var mı? Korka korka oynamak istemiyorum. Bu ısılar normal değil bence. Gerçi resolution scale i %150 yaptım diye olabilir mi acaba? Voltajı 1175 yapıyor otomatik olarak AMD.

Kanka voltaji indirir misin diyorum gerek yok diyorsun sonra sıcak sıcak diye şey yapıyorsun beni dinlemiyon ama soru soruyon.

Yeni konular

Geri
Yukarı