6750 XT oyunda çöküyor

Shaco27

Hectopat
İşlemci AMD Ryzen 5 2600 bütçe yok yükseltemedim. Monitor 2K ekran kartı Power color 6750 XT Red Devil mevcut. League of Legends normal oynuyorum öyle fazla bir darboğaz yok ama oyun donuyor siyah ekran geliyor oyun çöküyor 5-10 saniye sürüyor ekran kartından ses geliyor metal sürtme sesi gibi fanlardan galiba sonra tekrar giriyorum.
Assassin's Creed Valhalla sorun yok.
Red Dead Redemption 2 oyun kapanıyor arada oyundan kaynaklı büyük ihtimal.
Ekran kartı sürümü 22.6.1.
Anakart driver güncel.
AMD Smart Access Memory açık.
Overclock kapalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver sürümünü 22.5.1'e düşürür müsün? WattMan çökmesi gibi geldi bana. League of Legends'ta aynısını yaşıyordum.
ondada vardı ondan dolayı yeni sürüme geçtim :)

şu şekilde bir ayar yaptım fps drop var ama en azıyla çökmüyor

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    79,9 KB · Görüntüleme: 48
minimal derken aygıt yöneticisinden sadece driveri tanıtmak gibimi.
Driver'ı yüklerken karşınıza sekmeler çıkıyor ya, orada bir tanesinde Full Driver yazıyor. Oradaki panelden minimal seçebiliyorsunuz. Wattman paneli-OC paneli-Oyunlara özel FPS'i gösterdiği panel falan gidiyor ama.

Aynı sorun bende RX6600XT ile yaşıyorum. Kesinlikle driver ile alakalı, eski driverlara geçebilirsiniz. Ama AMD'nin bir an önce el atması lazım. Birde ULPS kapatmayı deneyin.

İşlemci AMD Ryzen 5 2600 bütçe yok yükseltemedim. Monitor 2K ekran kartı Power color 6750 XT Red Devil mevcut. League of Legends normal oynuyorum öyle fazla bir darboğaz yok ama oyun donuyor siyah ekran geliyor oyun çöküyor 5-10 saniye sürüyor ekran kartından ses geliyor metal sürtme sesi gibi fanlardan galiba sonra tekrar giriyorum.
Assassin's Creed Valhalla sorun yok.
Red Dead Redemption 2 oyun kapanıyor arada oyundan kaynaklı büyük ihtimal.
Ekran kartı sürümü 22.6.1.
Anakart driver güncel.
AMD Smart Access Memory açık.
Overclock kapalı.

Ekran kartı driverını sadece önerilen olarak kullan. İsteğe bağlılar tam anlamıyla güncel değil hatalar barındırıyor onlar test amaçlı oluyor.

Geri
Yukarı