6799 TL PC Hocası sistemi alınır mı?

Kasa sesli geldi bana R5 3500X 1660 Ti üstüyle birlikte kullanılmamalı. 6800 liraya 2 RAM soketli şey aliyorn 4 olsa daha iyi olabilirdi. Bence RX 5700 R5 3600 kullanılıp daha ucuza toplanabilirdi.

1080P’de tam besleyemiyor gibi işlemci, ekran kartı kullanımı %90 altında hep, işlemci %65-90 aralığında. Bütçe en azından biraz daha genişletilip 3600 ile alınmalı. Minecraft’da RTX açınca ekran kartı tam güçte, işlemci %30-40’larda, normal olan seviyelerde yani. Aslında darboğaz yok ama daha iyi bir işlemci lazım bana göre.
Yerinde bir yorum , üzerine 300-500 daha koyulup yinede bı tık üst sekment işlemci istiyor bencede.

BIOSTAR anakart köklü olabilir ama en çöp anakartları üretir. Şu anda 3300 TL'ye İtopya'da RTX 2060 Super mevcut mümkünse kendiniz toplayın biraz zorlarsanız uygun fiyata getirirsiniz hem çok daha güvenli ve sağlam toplarsınız.

Sistem teorik olarak güzel görünüyor fakat bilgisayar parçalarının kalitesi sanki bir tık aşağıda kalmış. Kaldı ki bu dolar kuruyla gayet normal. İşlemciyi de 3600 almak daha doğru olacaktır fakat hepsi bütçe meselesi oluyor maalesef.

1080P’de tam besleyemiyor gibi işlemci, ekran kartı kullanımı %90 altında hep, işlemci %65-90 aralığında. Bütçe en azından biraz daha genişletilip 3600 ile alınmalı. Minecraft’da RTX açınca ekran kartı tam güçte, işlemci %30-40’larda, normal olan seviyelerde yani. Aslında darboğaz yok ama daha iyi bir işlemci lazım bana göre.
İşlemci Geekbench 5 ve Cinebench R20 (Çoklu çekirdek) testlerinde 1600AF'den bile daha düşük performans sergiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı