67P Kuyruklu Yıldızı

Percival

Kilopat
Makaleler
3
2004'de uzaya fırlatılan Rosetta uzay aracı, 2014'te 67P kuyruklu yıldızının yörüngesine yerleşmişti. İki yıl boyunca kuyruklu yıldızda görev yapan uzay aracının yakaladığı 70.000 fotoğrafı https://rosetta-osiris.eu adresinden inceleyebilirsiniz. Çok ilgimi çeken bu olayı paylaşmak istedim, bir yıldızı hiç böyle hayal etmemiştim. Ukraynalı kaşifler Klim Ivanovych Churyumov ve Svetlana Ivanovna Gerasimenko tarafından 1969 yılında keşfedilen bir kuyruklu yıldızdır.

1.jpg

NAC_2014-08-22T20.42.54.564Z_ID20_1397549100_F22.JPG
NAC_2015-08-05T08.33.57.746Z_ID20_1397549100_F22.JPG

WAC_2015-06-13T06.35.49.968Z_ID20_1397549000_F12.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok güzel görüntüler almışlar cidden. Paylaştığın için sağol. Ayrıca dediğin gibi insan nedense gök cisimlerini küresel bir şekilde olacakmış gibi düşünüyor. Bilgisayara duvar kağıdı yapacak kadar güzel görüntü almışlar ama:)

Sitesinde yaklaşık 20 dakikadır dolanıyorum. Gerçekten büyülendim harika fotoğraflar ve gerçekten de şaşırtıcı düşündüğümüzden çok farklı şekildeler. Fotoğraflara bakarken zevk aldım resmen. 2015 de çekilmiş fotoğrafları yeni görüyoruz.
Bu arada umarım fake değildir fotoğraflar. Çünkü bilgidiğimiz gibi kuyruklu yıldızlar yüksek hızlara ulaşabiliyor ve 2004de gönderilen uzay aracının kamera performansı bu kadar gelişmiş ve mükemmel olması şaşırtıcı. Onu geçtim nasıl kuyruklu yıldızın yörüngesine girmiş şaşa kaldım.
Not: İlla yalan, bu fotolar fake demiyorum sadece inanmakda zorluk çekiyorum.

@ibobaba 2004'de uzay aracına koyulan lensler ile fotoğraf makinesine koyulan lensleri birbirine karıştırmaman gerekiyor. 1990 yıllarında çekilen HD fotoğraflar şimdinin makineleri aratmıyor, profesyonel kullanım makineleri ve teknikleri farklı. Sen o yıllarda eski plastik kompakt makinelerden başka bir şey görmediğin için öyle sanman normal ama sandığından çok daha fazlası var. Uzay aracına koyulan bir teknoloji ile basit fotoğraf makine teknolojisi tamamen farklı bir olay. 70.000 fotoğrafın sahte olmasına ihtimal vermiyorum ve bu olayın sahte olmasının kimseye faydası yok. Yalan olsaydı eğer yüzlerce olan bir uzay ve havacılık kuruluşlarından yalanma gelirdi.

Farklı kaynak olarak Tubitak = Rosetta Projesi

Son düzenleyen: Moderatör:
@ibobaba 2004'de uzay aracına koyulan lensler ile fotoğraf makinesine koyulan lensleri birbirine karıştırmaman gerekiyor. 1990 yıllarında çekilen HD fotoğraflar şimdinin makineleri aratmıyor, profesyonel kullanım makineleri ve teknikleri farklı. Sen o yıllarda eski plastik kompakt makinelerden başka bir şey görmediğin için öyle sanman normal ama sandığından çok daha fazlası var. Uzay aracına koyulan bir teknoloji ile basit fotoğraf makine teknolojisi tamamen farklı bir olay. 70.000 fotoğrafın sahte olmasına ihtimal vermiyorum ve bu olayın sahte olmasının kimseye faydası yok. Yalan olsaydı eğer yüzlerce olan bir uzay ve havacılık kuruluşlarından yalanma gelirdi.

Farklı kaynak olarak Tubitak = Rosetta Projesi
Tamam ya ne gömüyorsunz :D Ben netliğe de eyvallah dedim o hızda giderken böyle net çekebiliyorsa FPS değeri çok yüksek bir kamer olmalı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı