68 Mbps internet neden 3.9mb/s ile indirme yapıyor?

Dostbirtane12

Hectopat
İnternetim için test yaptığımda 68Mbps çıkıyor fakat torrent - Chrome - oyun içi güncelleme yaparken Max 4mb/sn indirme yapıyor bildiğim kadarıyla 68Mbps 8.5mb/sn ye eşit. Neden en yüksek hızı alamıyorum?
Test sonucum:

Ekran Alıntısı.PNG

Ve ayrı yeten de hızım 3.5mb/sn ile 4mb/sn ile arada geziyor bir anlam veremedim

sfdfsdsf.PNG

Yeni bir test yaptım 73Mbps'ye kadar çıktı

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetim için test yaptığımda 68Mbps çıkıyor fakat torrent - Chrome - oyun içi güncelleme yaparken Max 4mb/sn indirme yapıyor bildiğim kadarıyla 68Mbps 8.5mb/sn ye eşit. Neden en yüksek hızı alamıyorum?
Test sonucum:

Eki Görüntüle 809942

Ve ayrı yeten de hızım 3.5mb/sn ile 4mb/sn ile arada geziyor bir anlam veremedim.

Eki Görüntüle 809953

Yeni bir test yaptım 73Mbps'ye kadar çıktı.

Hocam alınan download hızı 8'e bölünüyor indirmede o gösterilen dakikada indirmeydi sanırım saniyede 8'e bölünüyor.

Torrent zaten yavaş olur. Torrent, hıza etki eden başka etkenlere de sahip. Steam üzerinden indirme yaptığınızda hız nasıl?
Şaka mı yapıyorsun? Yazdığımı aynen yapıştırıyorum bak sıkıntı sadece torrentte mi?
Fakat torrent - Chrome - oyun içi güncelleme yaparken Max 4mb/sn indirme yapıyo
Ama steam'de de aynı
Downloads | Clear Linux* Project

Clear Linuxu idm ile indirmeyi deneyebilir misiniz 50 mbit ile 5,6 mb/s indiriyor.
Teşekkürler ama ne olduğunu pek anlıyamadım kısa bir özet geçer misin?

Şaka mı yapıyorsun? Yazdığımı aynen yapıştırıyorum bak sıkıntı sadece torrentte mi?
Fakat torrent - Chrome - oyun içi güncelleme yaparken Max 4mb/sn indirme yapıyo
Ama steam'de de aynı

Teşekkürler ama ne olduğunu pek anlıyamadım kısa bir özet geçer misin?
Yüksek indirme hızı sunuyor o link. Speedtest dışında asıl hızınızı ölçmek için.

Yazdığını okuyabiliyorum. Chrome ile indirirken de yavaş olur. IDM kullan. Ayrıca "oyun içi güncelleme" demişsin hangi oyun?

Ekran görüntüsü paylaş.
Aynı
Hepsi aynı internette araştırdım dns yenileyicidir ne bileyim proxyifier dır
Yazdığını okuyabiliyorum. Chrome ile indirirken de yavaş olur. IDM kullan. Ayrıca "oyun içi güncelleme" demişsin hangi oyun?

Ekran görüntüsü paylaş.
evde değildim özür dilerim buyur
2021.01.06-17.05.png

Geri
Yukarı