6800 veya RTX 3080 için hangi işlemci alınır?

Peki hangi 6800 modelini almalıyım, stok sorunu var sanırım? Ben aslında 3080 istiyorum, NVIDIA daha stabil geliyor.

Bütçeniz nedir? Evet NVIDIA sürücü konusunda biraz daha stabil ama AMD'de de WHQL sürücüleri kurarsanız sorun çıkma olasalığı düşük.

Bu kartların soğutması nasıl, güzeller çok? Bu arada 3080 daha iyi olmaz mı bunlardan kalite açısından?

Hayır. İlk atılan 6950XT orta seviye ikinci atılan 6900XT sıvı soğutma üst seviye. 3080 performans olarak çok geride kalıyor.

Bu kartların soğutması nasıl, güzeller çok? Bu arada 3080 daha iyi olmaz mı bunlardan kalite açısından?

AMD'nin yazılımı sorun olduğu için kendime ekran kartı alırken bile 3060 Ti'den aşağı bakmadım. V RAM ve kalitesi için göz ardı edilmeyecek bir kart değil. Teknolojinin cirit attığı bu devirde AMD yazılım sorunu olması komik. NVIDIA her zaman kalitedir. Birisi bana sen 3070 Ti kullanıyor musun dese. Yani gülerim.:) 1,5 sene oldu alalı. Kendi kendine güncelliyor yapıyor bir şeyler. Adamlar işlerini yapıyor. Ayrıca 3080 Ti tavsiye ederim. 12 GB v RAM için.

AMD'nin yazılımı sorun olduğu için kendime ekran kartı alırken bile 3060 Ti'den aşağı bakmadım. V RAM ve kalitesi için göz ardı edilmeyecek bir kart değil. Teknolojinin cirit attığı bu devirde AMD yazılım sorunu olması komik. NVIDIA her zaman kalitedir. Birisi bana sen 3070 Ti kullanıyor musun dese. Yani gülerim.:) 1,5 sene oldu alalı. Kendi kendine güncelliyor yapıyor bir şeyler. Adamlar işlerini yapıyor. Ayrıca 3080 Ti tavsiye ederim. 12 GB v RAM için.

3080 Ti çok pahalı hocam benim PC için toplam bütçe maksimum 30. malzemeleri de kaliteli marka almak istiyorum, soğutması vs iyi olan.

Ben de almışken soğutması ve parça kalitesi iyi ürün almayı düşünüyorum. Serin ve sessiz çalışsın.

3080 Ti çok pahalı hocam benim PC için toplam bütçe maksimum 30. malzemeleri de kaliteli marka almak istiyorum, soğutması vs iyi olan.

Hocam oyun oynayacaksan 5600 yeter. 3080 istiyorum diyorsan tabii ki de gönlünden geçen ekran kartını al. Zaten bu işi NVIDIA yapıyor. Ben 120 ML sıvı soğutma kullandım. Cooler Master aldım başka markada olabilir. 50-60 derece işlemci sıcaklığı geziyor yeterli benim için. Herkes için yeter. 60 derece oyunlar da görüyor bu arada. Ekran kartı olarak ASUS TUF Gaming serisi öneriyorum. 1 ay mining yaptım 61 dereceden yukarı çıkmadı harika soğurması var. Zotac'ta şikayetler okudum. ASUS kullandığım için tavsiyemdir. RAM 3200 Corsair olsun dedim. İstersen tabii G.Skill iyi bir marka. Tercih edilebilir.

Ben de almışken soğutması ve parça kalitesi iyi ürün almayı düşünüyorum. Serin ve sessiz çalışsın.

Hocam o zaman üstte atılan sıvı soğutma 6900XT'ye bakın.

Geri
Yukarı