6800TL'ye Sistem Tavsiyesi

Dostum soğutma sıkıntım olmasın diyorsan bütçeni 100 TL daha arttırıp bunu almanı tavsiye ediyorum işlemciyi Ryzen5 3600 yükseltip ekran kartını da ROG STRIX RTX2060 yaparsan 6900 TL oluyor. Bu fiyat aralığında en mantıklısı bu oluyor. Çünkü RTX ekran kartını tercih etmek istiyorsun. Sistemin tek eksi yanı SSD kalitesiz ama onu da idarelik kullanıp ileride çok rahat değiştirebilirsin.

Bu attığım sistemde ekran kartından yana bir soğutma kaygısı duymana gerek yok. Ryzen5 3600'e overclook yapmadıkça kendi stock soğutucusunun yeterli olduğunu söylüyorlar. Sen memnun kalmazsan işlemci soğutucusu alabilirsin ileride karar senin.

Ben direk SSD'yi çıkardım yerine 1TB HDD koydum ileride kullanmıyacağım bir SSD'yi almama gerek yok. 240GB alıp onu kullanırım. Aklımda soru işareti kalmadı minnettarım.

GPU: Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol

CPU: Online Alışveriş Sitesi, Türkiye’nin Trend Yolu | Trendyol

Anakart: MSI B450M-A Pro Max AMD B450 3200MHz DDR4 mATX Anakart Fiyatı

PSU: Cooler Master MWE 550W 80+ Güç Kaynağı

RAM: Team T-FORCE VULCAN TUF YELLOW 16 GB (2x8) 3000MHz DDR4 TLTYD416G3000HC16CDC01 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Kasa: Aerocool Aero One Frost Cam Yan Panel 4x12cm FRGB Fanlı, USB 3.0 Pencereli Oyuncu Kasası - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik

SSD: KINGSTON 480GB A400 SATA 3.0 2.5" SSD (500MB Okuma / 450MB Yazma) | ITOPYA
Ben direk SSD'yi çıkardım yerine 1TB HDD koydum ileride kullanmıyacağım bir SSD'yi almama gerek yok. 240GB alıp onu kullanırım. Aklımda soru işareti kalmadı minnettarım.

SSD olmadan W10 kullanmak işkence.

5700 ile 2060 Super karşılaştırması.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Bilgisayar toplama tecrübem olmadığı için tek tek toplamakdan biraz çekiniyorum. Başkasının yapmasını tercih ederim.

M.2 SSD önerisi yapabilir misiniz 600TL'yi geçmeyecek.

Bilgisayar toplama tecrübem olmadığı için tek tek toplamakdan biraz çekiniyorum. Başkasının yapmasını tercih ederim.

M.2 SSD önerisi yapabilir misiniz 600TL'yi geçmeyecek.

Kendiniz toplayın, bir şey ögrenmiş olursunuz.

Geri
Yukarı