6800XT ile bir sistem kurmak mantıklı mı?

hasangkz

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, Hepsiburada 6800XT 14K'ya düşmüş. Bu ekran kartı etrafında bir sistem kurmak istiyorum. Sizce mantıklı mıdır bu kartı kullanmak? Bu kartla düzgün çalışabilecek parçaları önerirseniz sevinirim. Çok fazla bir bilgim yok maalesef bu konularda. Kart ucuz gibi geldi. Kuracağım sistem en fazla 25k olmalı. Monitör dahil değil sadece kasa için.

https://www.akakce.com/islemci/en-u...alti-cekirdek-3-50-ghz-fiyati,1782415463.html (2k oynıyacaksınız sayıyorum.)
(Kasa hakkında bilgim ve fikrim yok)
veya

AMD Ryzen 5 5600 Altı Çekirdek 3.50 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (2K oynayacaksınız sayıyorum.)
(Kasa hakkında bilgim ve fikrim yok)
Veya.

İslemci icin AMD 5600 veya Intel 12400F dusunuyorum hangisi daha mantikli olur?

Çok fark olmaz siz bilirsiniz.

12400F daha hızlı, Ryzen hemen patates gibi ısındığı için ekstra soğutma parası çıkabilir, önerim i5 12400F iyi günler.

Intel'in şu stok soğutucu ile daha az ısındığını iddia ediyorsunuz sanırım yanlış mıyım?
Yeni-Intel-Stok-Sogutucusu-Yeterli-mi-i5-12400-Sicaklik-Testi-1.jpeg

25K tutuyor.
1080P de kullanacaksanız RAM 16 GB alınabilir,onun yerine PSU 700W alınabilir.

Intel'in şu stok soğutucu ile daha az ısındığını iddia ediyorsunuz sanırım yanlış mıyım?
Eki Görüntüle 1714907
Evet 12400F için stok soğutucu yeterli.

25k tutuyor.
1080p de kullanacaksanız RAM 16 GB alınabilir, onun yerine PSU 700W alınabilir.

Evet 12400F için stok soğutucu yeterli.

PSU en az 750W olmalı kart arada 300W üstüne çıkabiliyor sorun yaratmaması için 850W tercih edilmelidir bende aynı kartı alacağım ve dediğim gibi yapacağım. Sıkıntı çıkarmaması için en mantıklısı o şekilde.

PSU en az 750W olmalı kart arada 300W üstüne çıkabiliyor sorun yaratmaması için 850W tercih edilmelidir bende aynı kartı alacağım ve dediğim gibi yapacağım. Sıkıntı çıkarmaması için en mantıklısı o şekilde.
Konunun üzerinden 2 ay geçmiş.
750W çok fazla, 650W hayli hayli yeter.
4K da dahi 300W tüketime çıkmamakta.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hadi diyelim 350W tüketiyor, diğer donanımların tükettiği güç belli, 650W bu durumda yine yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı