6800XT'yi satıp 4070 Ti almak

• Konuyu başlatan vKai
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 426

vKai

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uçak Teknisyeni
Merhaba 6800XT MSI xtrio kullanıyorum ve ekran kartından aşırı şikayetçiyim oyunlarda anlık PC çökmesi mi dersiniz softwareyi son güncellemeye getirince ana ekranın pırpır etmesi mi dersiniz aşırı bozuk. Oyunlarda çöküp duruyordu softwareyi sildim ve şu anda taş gibi çalışıyor. Bu kartı satıp 4070 Ti almak gibi bir düşünce var kafamda. Nasıl olur sizce? Diğer ekipmanlarım AMD 5600X işlemci B550-E anakart vs gerçekten sorunsuz oyun oynamak istiyorum. Eskiden 1050 Ti kullanıyordum 1 kere bile böyle saçma hatalar aldığımı hatırlamıyorum.

Not: 6800XT alırken 3080 ile arasında 4K fiyat farkı vardı şu anda kafamı taşlara vuruyorum.

Hocam sizden kaynaklı bir hata olabilir mi? Uzun süreli kullanım ya da dengesiz bir PSU? Radeon GPU almak istiyorum fakat gitgide korkuyorum.

Ayrıca işlemciniz çok zayıf kalacak ve aşırı bir bottleneck sorunu bu sistemde sizi bekleyecek ne yazık ki.

Hocam sizden kaynaklı bir hata olabilir mi? Uzun süreli kullanım ya da dengesiz bir PSU? Radeon GPU almak istiyorum fakat gitgide korkuyorum.

Ayrıca işlemciniz çok zayıf kalacak ve aşırı bir bottleneck sorunu bu sistemde sizi bekleyecek ne yazık ki.

1080p mi kullanıyorsunuz? Ayrıca RX ekran kartlarında son sürüm değil WHQL sürüm kullanılır.

RX 5600XT WHQL sürümle kullanan bir insanım. O kadar nefret ettim ki AMD ekran kartlarından anlatamam. Yaşanan sorunları birebir yaşıyorum. Ben de software sildim bazıları düzelse de bazıları düzelmedi. İşlemcim Ryzen 5 3600 (sıvı soğutmalı), 8x2 RAM, 750W Gold PSU, ASUS Prime X570p anakart. Her türlü sorunla uğraştım. Keşke bu kadarıyla uğraşacağıma satmakla uğraşsaydım diyorum halen. Ben kesinlikle tavsiye etmiyorum. Benim önerim NVIDIA ekran kartı almaktan yana.

RX 5600XT WHQL sürümle kullanan bir insanım. O kadar nefret ettim ki AMD ekran kartlarından anlatamam. Yaşanan sorunları birebir yaşıyorum. Ben de software sildim bazıları düzelse de bazıları düzelmedi. İşlemcim Ryzen 5 3600 (sıvı soğutmalı), 8x2 RAM, 750W Gold PSU, ASUS Prime X570p anakart. Her türlü sorunla uğraştım. Keşke bu kadarıyla uğraşacağıma satmakla uğraşsaydım diyorum halen. Ben kesinlikle tavsiye etmiyorum.

RX5xxx serisinde sorunlar çoktu ancak RX6xxx serisinde iyice azaldı sorunlar.

4070 Ti bence sisteminize çok uyumlu olur. Ben fiyatların biraz abartı olduğunu düşünüyorum 18 bin civarına düşünce değiştireceğim bende elimdekini 3000 serisi çok düşmeden. Size tavsiyem yükseltme yapmanız yönünde.

RX 5600XT WHQL sürümle kullanan bir insanım. O kadar nefret ettim ki AMD ekran kartlarından anlatamam. Yaşanan sorunları birebir yaşıyorum. Ben de software sildim bazıları düzelse de bazıları düzelmedi. İşlemcim Ryzen 5 3600 (sıvı soğutmalı), 8x2 RAM, 750W Gold PSU, ASUS Prime X570p anakart. Her türlü sorunla uğraştım. Keşke bu kadarıyla uğraşacağıma satmakla uğraşsaydım diyorum halen. Ben kesinlikle tavsiye etmiyorum. Benim önerim NVIDIA ekran kartı almaktan yana.

Hocam sistemim Nvidia fakat merak ettiğim için RX6600 almayı düşünüyordum sadece denemek için. Bu hatalar ilgimi çekiyor. Radeon softwareini incelemek, hatalara nelerin sebep olduğunu bulmak istiyorum. Yazılıma ilgimi yeniden uyandırdı bu GPU galiba.

Benden kaynaklı olamaz çünkü daha dün format attım sıfırdan kurulum yaptım aynı sorunları yaşayınca zaten değiştirme fikri ortaya çıktı. Bottleneck olarak da aşırı bir sorun olacağını sanmıyorum 2K da kullanıyorum zaten.

1080p mi kullanıyorsunuz? Ayrıca RX ekran kartlarında son sürüm değil WHQL sürüm kullanılır.

Adrenalin 22.11.2 recommended (WHQL) son sürümden kastım bu zaten bir önceki sürümü kurdum bazı sorunlar gitti başka sorunlar cıktı kurtuluşu yok yemin ediyorum.

RX5xxx serisinde sorunlar çoktu ancak RX6xxx serisinde iyice azaldı sorunlar.

Vallahi dostum 5xxx serisinde daha çoksa Allah sabır versin kullanan arkadaşlara.

4070 Ti bence sisteminize çok uyumlu olur. Ben fiyatların biraz abartı olduğunu düşünüyorum 18 bin civarına düşünce değiştireceğim bende elimdekini 3000 serisi çok düşmeden. Size tavsiyem yükseltme yapmanız yönünde.

Evet 4080'e göre 70'ler aşırı ucuz çıkmış biraz ona şaşırdım hele ki 3000'lerin fiyatlarını hatırlayınca bedava gelıyor 4070 Ti.

Hocam sistemim NVIDIA fakat merak ettiğim için RX6600 almayı düşünüyordum sadece denemek için. Bu hatalar ilgimi çekiyor. Radeon Software'ini incelemek, hatalara nelerin sebep olduğunu bulmak istiyorum. Yazılıma ilgimi yeniden uyandırdı bu GPU galiba.

Dertsiz başına dert açmak istiyorsan süper bir yöntem tavsiye ediyorum.

Geri
Yukarı