6900 XT ile R7 3800X darboğaz yapar mı?

Hamza Terzi

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 16x2 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 EVO Plus 500x2 GB
Ekran kartı
ASUS TUF 6900 XT OC
Anakart
MSI B550 Tomahawk
İşlemci
AMD Ryzen 7 3800X
Radeon super çözünürlük ayarını açıyorum, Battlefield 5'te ayarlar 2K'da, otomatik FSR'de mediuma düşüyor. (Ultra da oynatmasi gerekmiyor mu? ) Ultra ayarlarda 2K'da FPS drobu yiyorum arada. Ayrıca NVIDIA gibi optimizasyonu çok basit değil. İşlemci darboğaz yapıyor olabilir mi? PSU Corsair RM750, tüm sürücüler güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Radeon super çözünürlük ayarını açıyorum, Battlefield 5'te ayarlar 2K'da, otomatik FSR'de mediuma düşüyor. (Ultra da oynatmasi gerekmiyor mu? ) Ultra ayarlarda 2K'da FPS drobu yiyorum arada. Ayrıca NVIDIA gibi optimizasyonu çok basit değil. İşlemci darboğaz yapıyor olabilir mi? PSU Corsair RM750, tüm sürücüler güncel.
Warzone, PUBG gibi işlemciye yük bindiren online FPS oyunlarında net olarak darboğaz olur. Ayrıca reddit'te okumuştum adam 3800x ile 100-110 fps alırken 5800x e geçtikten sonra 150-170fpsye çıktığını söylemişti. 1080p için zaten yorum yapmıyor devasa bir darboğaz olur ama online olmayan AAA oyunlarda 2K'da darboğaz minimum seviyede olacaktır. Bana göre o GPU olması gereken en az 5800x'tir sağlam ve stabil bir deneyim için.

Yeni konular

Geri
Yukarı