6900 XT sisteme 10.000 TL monitör önerisi

Bütçe
10000

jarild

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam,

Ana ekran olarak kullanmayı planladığım bir monitör almak istiyorum. 27-32 inç arası düşünüyorum. Uzun saatler iş gereği bilgisayar başında olduğum için sağlık açısından gözü yormayan ve renkleri iyi olması benim için çok önemli, bunun yanında genelde gece ışıklar kapalı çalıştığımdan dolayı ghosting ne kadar az olabilirse benim için o kadar iyi olur. Çok fazla oyun oynayan birisi değilim o yüzden Hz için net bir standartım yok.

Destek olabilirseniz sevinirim, şimdiden herkese teşekkür ederim.

Not: 12600K işlemci, 6900XT ekran kartı mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam,

Ana ekran olarak kullanmayı planladığım bir monitör almak istiyorum. 27-32 inç arası düşünüyorum. Uzun saatler iş gereği bilgisayar başında olduğum için sağlık açısından gözü yormayan ve renkleri iyi olması benim için çok önemli, bunun yanında genelde gece ışıklar kapalı çalıştığımdan dolayı ghosting ne kadar az olabilirse benim için o kadar iyi olur. Çok fazla oyun oynayan birisi değilim o yüzden Hz için net bir standartım yok.

Destek olabilirseniz sevinirim, şimdiden herkese teşekkür ederim.

Not: 12600K işlemci, 6900XT ekran kartı mevcut.

Hocam artık 144 Hz zorunlu gibi bence. Tadına bakınca salmazsınız. Ve 2K için 27inch 4K için 32 inch bakın derim.

Renkler önemlimi dediniz...
Ancak gece ışıklar kapalı çalışıyorsanız IPS glow sizi rahatsiz eder ghostingden daha çok.

Hocam artık 144 Hz zorunlu gibi bence. Tadına bakınca salmazsınız. Ve 2K için 27inch 4K için 32 inch bakın derim.
yorumlara tamamen açığım, önerebileceğiniz modeller var ise incelerim. dediğim gibi benim için asıl en önemli nokta gözü yormaması, bunun içinde hangi özellik aranmalı veya hangi panel aranmalı o konuda pek bilgim yok açıkcası.

Renkler önemlimi dediniz...
Ancak gece ışıklar kapalı çalışıyorsanız IPS glow sizi rahatsiz eder ghostingden daha çok.
kavramları karıştırmış olabilirim. teşekkür ederim öneriniz için, eklemiş olduğunuz bu ekran için inceleme pek göremedim alternatif model önerileri varsa onlarıda alabilirim.

forumda olan modellerden baya farklı bir öneri oldu. öneri sebebinizi açıklama şansınız var mı? monitör konusuna çok hakim olmadığım için sizlerin yorumları benim için önemli

Yorumlara tamamen açığım, önerebileceğiniz modeller var ise incelerim. Dediğim gibi benim için asıl en önemli nokta gözü yormaması, bunun içinde hangi özellik aranmalı veya hangi panel aranmalı o konuda pek bilgim yok açıkçası.

Kavramları karıştırmış olabilirim. Teşekkür ederim öneriniz için, eklemiş olduğunuz bu ekran için inceleme pek göremedim alternatif model önerileri varsa onları da alabilirim.

Forumda olan modellerden bayağı farklı bir öneri oldu. Öneri sebebinizi açıklama şansınız var mı? Monitör konusuna çok hakim olmadığım için sizlerin yorumları benim için önemli.

Karanlıkta çalışacaksan VA panrl almalısın IPS glow olmaması için.
Oyun için değilse ghosting pek önemli değil zaten.

@P R O F O U N D @Saint Lucia hocamın daha iyi önerileri olabilir.

Size önerilerim şunlar olur hocam:

1440p:,

1080p Ultrawide:

Şahsen ben olsam 2. opsiyonu seçerdim hem göz sağlığı açısından ne kadar yüksek yenileme hızına sahipseniz gözleriniz o kadar az yorulur hem de Ultrawide monitörler, iş dünyası için biçilmiş kaftan.

Size önerilerim şunlar olur hocam:

1440p:

1080p Ultrawide:

Şahsen ben olsam 2. opsiyonu seçerdim hem göz sağlığı açısından ne kadar yüksek yenileme hızına sahipseniz gözleriniz o kadar az yorulur hem de Ultrawide monitörler, iş dünyası için biçilmiş kaftan.

Hocam oncelikle teşekkür ederim. Tam da 2.linkteki gibi bir ekran arayisindayim fakat 1080p olmasi biraz elimdeki sistemi harcamak gibi geldi, alternatif daha iyi onerileriniz var ise bir tik zorlayabilirim butceyi. Bir kere alip daha fazla ugrasmak istemiyorum açıkçası

Yeni konular

Geri
Yukarı