6900K ve GTX 1080 yayın yapamama sorunu

Sissela

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar malum sistemi topladım. Performans testlerini yapayım videolarını çekeyim diyorum. Elimde sadece Benchmark testi olarak Total war Warhammer'ın kendi benchmarkı var.

85 başlayıp 86-87 olarak değişip 86.6 ortalama aldım ilk iki benchmark sonucunda. Şuna bir daha bakayım videosunu çekerim belki dedim ve bir daha 86 FPS'yi göremedim. Ortalama 79-80 FPS veriyor her defasında. Zero frozer'ı kapattım, Afterburner'dan fanı sona aldım belki geç devreye giriyordur diye hiçbir şey değişmedi. Gaming Modda aldığım 86.6 FPSyi şu an hem OC modda hemde gaming modda alamıyorum.

Bozdum mu ben bunu, ne yaptım? Tavsiyenize ihtiyacım var.

Ayrıca bir sorum daha var. Geforce experiance ile twitch üzerinden yayın yapabiliyordum. Onu da bozdum her zaman yaptığım gibi açtım yayına başla dedim bağlanılamıyor dedi. Olur öyle dedim takmadım kafaya. Şu an hiçbir oyunda twitch'e bağlanıp yayın yapamıyorum. Geforce exp. ile. Xsplit ile herhangi bir problem olmadan yayın yapabiliyorum. Ayarlarıyla oynadım 360p'ye çektim yayın kalitesini Geforce experiance'de yine de yayın yapmadı. İnternet ve bağlantı hızımla ilgili bir problem değil. Ayrıca başka program falan da yüklemedim çakışacak falan.

• ASUS PG279Q
  • İntel 6900K
  • MSI X99A GODLIKE
  • MSI GTX 1080 X 8G
  • GSKILL 32GB 3200MHz CL15
  • Samsung 512 GB 950 PRO M.2 V-NAND SSD
  • Seagate 3TB Barracuda 7200Rpm
  • COOLER MASTER HAF X 942 KASA
  • THERMALTAKE TOUGHPOWER GRAND DIGITAL 80PLUS PLATINIUM 1050W
  • PIONEER BDR-209EBK X BLU-RAY / DVD / CD MULTİLAYER YAZICI
  • MSI DS502 7.1 Kulaklık
  • Tunçmatik Newtech Pro II X9 1 KVA Ups
  • Cool Master Nepton 240M Sıvı Soğutma
  • Razer Blackwidow Chroma
  • Razer Mamba Tournement Edition.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

güzel bir sistem toplamışsınız öncelikle, güle güle kullanın.

• FPS konusundaki sorunu çözmek için ilk tavsiyem DDU ile sürücüleri kaldırmanız olacaktır. Tabi AfterBurner'ı da kaldırın. Sistemde hem AfterBurner hem de ASUS GPU Tweak vb. uygulamalar da olmasın, çakışır.
  • Yayın için de Firewall vs varsa kaldırın. Olmazsa temiz bir Windows 10 1607 kurunuz.

Msi Kombaster ve AfterBurner'ı kaldırdım. DDU ile sürücüleri kaldırdım. Windows update ile tekrar kurdum sonrasında geforce experianceyi indirip son sürümüne güncelledim. Kapattım açtım bilgisayarı. Total War'a giriş yaptım. Benchmarkı açtım 78 79 civarında sonuç veriyor yine.

Başka tavsiyeleriniz varsa bekliyorum. O 6 fpsyi geri istiyorum :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı