6'Lı prize 3'lü priz takmak

Ancak gereğinden fazla cihaz bağlanırsa zararlı olur. Örneğin 1 tane üçlü prize 3 tane daha 3'lü priz takıp toplam 9 cihaz bağlamak sıkıntılı olur.

Yok öyle değil benim bilgisayarım masaüstü 6'lı prizde bilgisayarın fişleri takılı bir tanesini çıkarıp 3'lü priz takıyacağım. 3'lü prize tek telefonun şarj aletini takacağım.

Yok öyle değil benim bilgisayarım masaüstü 6'lı prizde bilgisayarın fişleri takılı bir tanesini çıkarıp 3'lü priz takıyacağım. 3'lü prize tek telefonun şarj aletini takacağım.

O zaman sıkıntı olmaz. Yani olması gereken, 6'lı prize toplam 6-7 cihazdan fazla bağlanmamalı.

Ben şuan 3+6+3+3 kullanıyorum. ilk 3 prizden gelip modem+6'lı için (bir tane boşta). 6'lı bilgisayarıma geliyor 1 kasa + ekran + adaptör + 3'lü. sonraki üçlüye bir üçlü daha bağlı ona da telefon bağlı. (NOT: saydığım şeylerin toplamı 300w'ı geçmiyor. Ve kullandığım maldan eminim.)

Prizin çoook kalitesiz ve kablon çok inceyse. Ve hatalarla doluysa... Ve kullanan da malsa... Al sana ölüm riski.
Herkese genel olarak tavsiye.
Ben kablo olarak en az 3x1,5mm^2 kullanıyorum. Dişi ve erkek kısım olarak en kötü MAKEL marka kullanıyorum. Zaten elinize markasız bir şey aldığınızda "Lan bu ne b*k gibi kalitesiz" dersiniz. Ben bizzat diyorum.
Bir tane prizim vardı değiştirdim. Eskisi markasızdı içinde iki parça demi vardı resmen. Ama Makel markayı aldım kalite bu dedim. Bütçeniz yüksekse çok daha kaliteli markalar bulursunuz.
Prizim fişi tutmamaya başladıysa içini açıp kontrol ediyorum fişi tuta kısım açıldıysa kıstırıyorum ve gerekirse bakır tel ile bağlıyorum. 1.5 Kw üstü bir şey kullandığım zaman (Süpürge makinesi, Ufo, Fırın, Kaynak Makinesi, küçük/büyük Taşlama, Matkap vs.) sürekli kabloyu kontrol ederim ısınma var mı diye. Sürekli kullanılan kabloyu kontrol ederim yalıtımında vs.de hazar var mı diye. Kablo sargıdan açılmışsa düzeltirim telleri kopmasın diye. Ve e önemlisi yüksek olup olmaması önemli değil elektrik kablosunu sargı/rulo halinde kullanmayın. Örnek olarak kablo toplama özelliği olan süpürge makinelerinin kablosunu komple açın öyle çalıştırın. 2 kw elektrik o kabloyu ısıtıyor ve yangına bile sebep olabilir.

Çok yüklenme yapmayın. Belirli voltaj sınırı var onun. Genellikle çok ısınıp patlıyorlar. Topraklama yoksa yapmanızı tavsiye ederim. Yapacaksanız da kesinlikle kontrol altındayken kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı