6TB ya da 8TB Harddisk Önerisi

coderMX

Hectopat
Arkadaşlar, ikinci el az kullanılmış 6TB ya da 8TB harddisk almamı önerir misiniz? SSD'nin daha güvenilir olduğunu biliyorum fakat 4TB SSD'lerin fiyatı 4000 TL civarında. Aliexpress sitesindede çokta ucuz sayılmazlar. Eski model koduna sahip fakat çok az kullanılmış bir disk sizce sorun çıkartır mı?

Bilgisayarımda dizi, film, eğitim seti, program, sanal işletim sistemi (virtual machine) depolama amacıyla alacağım yani istediğim zaman eğitim setlerine vs. ulaşabilmek.

Son düzenleyen: Moderatör:
1298 TL'ye linkte bulunan 10TB taşınabilir harddisk var. İçinde tek modül disk olmalı, içindeki diski çıkarsam, masaüstü bilgisayarın kasasının içine taksam olur sanırım?

1.298 TL
WD Elements 10TB 3.5" USB 3.0 Taşınabilir Disk (WDBWLG0100HBK-EESN)
Captcha Verification

378861

satamam diye peşine düşmemiştim aranıp iptal edilmişti. bilsem alır sıfır şekilde yollardım size

Siparişi iptal etme durumları olabilirdi.

Aşağıdaki linkteki ürün hakkında ne düşünüyorsunuz? İçindeki diski çıkartıp, bilgisayara takabilirim sanırım.
1.298 TL
WD Elements 10TB 3.5" USB 3.0 Taşınabilir Disk (WDBWLG0100HBK-EESN)
Captcha Verification

WD Elements 8TB 3.5" USB 3.0 Taşınabilir Disk (WDBWLG0080HBK-EESN)
Captcha Verification

bende nedendir bilmiyorum ama ucuzlar. 3.5hdd ye baktığımda laptop kullandığım için adaptör vs. lazımdı. pek mantıklı olmuyordu. ama bunda bağlantı kartı noktaları ve hdd lehimlenmiş olabilir. yani içinden çıkartamayabilirsiniz. inceleme yapmak veya aynı ürünü satan başka mağaza varsa onları arayıp sorun, sonra da en ucuz ve güvenilir kim satıyorsa alın. ama benim aldığım şekilde alıp hakkından feragat etmeyi düşünmeyen bir kaç arkadaş daha çıkabilir. tanımıyor olsam da onlarla da iletişim kurdurabilirim sizleri

Uygun fiyata gelecekse değerlendirebilirim. Letgo'da 8TB diski 550 TL'ye satan bir kaç ilan bulmuştum, biri yanıt yazdı, 500 TL teklifi kabul etti fakat sonraki yazışmalarımızda cevap vermedi ve telefon numarasını göndermedi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı