6X Fan, 360mm Radyatör ile Fan Yönleri

CortezCortez

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İlk defa montaj yapacağım. Fanların ve radyatörün konumunu bu şekilde belirledim ancak fan yönleri konusunda bilgim yok. Nasıl olmalı?

fan yönleri.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben radyatörü üst tarafa yerleştirmenizi öneririm nedeni ise CPU her halükarda soğuyacak ancak önde olursa grafik kartı sıcak hava ile kendini soğutmaya çalışacaktır nedeni de radyatörün yerleştirilme şekli üstte olursa içeriye önden soğuk hava gelecektir hem grafik kartı hem de radyatör bu durumdan en iyi şekilde faydalanacaktır.

Görüntüde olduğu gibi yerleştirin.
Fanların yönü ne olmalı peki. İçeri dışarı hangisi üflemeli?
Ben radyatörü üst tarafa yerleştirmenizi öneririm nedeni ise CPU her halükarda soğuyacak ancak önde olursa grafik kartı sıcak hava ile kendini soğutmaya çalışacaktır nedeni de radyatörün yerleştirilme şekli üstte olursa içeriye önden soğuk hava gelecektir hem grafik kartı hem de radyatör bu durumdan en iyi şekilde faydalanacaktır.
bende öyle istiyordum da kasa 240mm alıyor üstte en fazla ve 240 bile olsa ramler çok yakın olduğundan yukarı takılamadığını öğrendim. Ben de önde 360mm desteği olduğunu görünce bu şekilde satın aldım. Radyatör tamamen ön paneli kaplayınca önündeki fanlar kasa içine mi üflemeli dışına mı onu çözemedim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı