7.000 7500 tl ile 2060 ekran kartlı sistem

Bütçe
7500
R5 3600 ile R7 3700X arasında saf oyun performansı olarak 1080P'de fark çok az. 2K'da zaten fark yok. Aradaki fiyat farkına değecek performans farkı göremezsiniz emin olun. R5 3600 ile 1080P'de 2070 ile bile sorunsuz oyun oynarsınız.
Peki ekran kartı olarak 5700 xt tercih etmeli miyim ?
Hocam bende geçenlerde bir sistem topladım sizede tavsiye edebilirim. Tek fark 2060 yerine 5700 kullandım.

Gigabyte b450m s2h
Sapphire rx5700 pulse
2x8 3200 mhz gskill ram
Cool master mb520 650w 80+
Aoc c24g1
Ssd tam aklımda değil ama adata nvme 500 GB ssd vardı.

Sistemden gayet memnunum fakat 3600 işlemcisi dedikleri kadar voltaj dengesizliği yüzünden çok ısınabiliyor. Onun yerine 3600x alabilirsiniz soğutması çok daha iyi ve fiyat farkı kimi zaman 5 10 TL ye kadar düşüyor.

Sunuda söylemek istiyorum. Bu konularda çok daha bilgili arkadaşlar olduğuna eminim ben sadece fikir olsun diye yaziyorum. Şimdiden hayırlı olsun 😊
Teşekkür ederim. Toplam ne kadar harcamıştın monitör hariç monitörünü çok beğendim bu arada güle güle kullan.

Peki ekran kartı olarak 5700 xt tercih etmeli miyim ?

Teşekkür ederim. Toplam ne kadar harcamıştın monitör hariç monitörünü çok beğendim bu arada güle güle kullan.
Ben tereddütsüz Nitro+ 5700XT alırdım. Siz bilirsiniz. Kimileri sorunlar yaşadıklarını dile getiriyor, kimileri benim RX570'te nasıl sorun yaşamıyorsam aynı şekilde sorun yaşamadıklarını dile getiriyor.

5700xt 1080p için fazla olduğunu okumuştum hocam ve 300 TL civarlarında fark oluyor bu sebepten ötürü ben 5700 seçmiştim. Yine de karar sizin ve modellerini iyi araştırıp almalısınız ısınma sorununa dikkat edin.
7400 TL tutmuştu hepsi birlikte hocam. 1300 TL ile de monitörü almıştım. Şöyle birşey var ben kendim toplanmaya güvenmediğim için toplama aldım ama eğer kendim toplarım derseniz yani parçaları ayrı ayrı bulup farklı yerlerden alırsanız daha uyguna gelir 👍

Son düzenleme:
Ben tereddütsüz Nitro+ 5700XT alırdım. Siz bilirsiniz. Kimileri sorunlar yaşadıklarını dile getiriyor, kimileri benim RX570'te nasıl sorun yaşamıyorsam aynı şekilde sorun yaşamadıklarını dile getiriyor.
5700 ile
Sizce 5700xt + r5 3600x benim için iyi bir sistem olur mu bütçemin dışına çıkar mıyım ?
5700xt 1080p için fazla olduğunu okumuştum hocam ve 300 TL civarlarında fark oluyor bu sebepten ötürü ben 5700 seçmiştim. Yine de karar sizin ve modellerini iyi araştırıp almalısınız ısınma sorununa dikkat edin.
7400 TL tutmuştu hepsi birlikte hocam. 1300 TL ile de monitörü almıştım. Şöyle birşey var ben kendim toplanmaya güvenmediğim için toplama aldım ama eğer kendim toplarım derseniz yani parçaları ayrı ayrı bulup farklı yerlerden alırsanız daha uyguna gelir 👍
Çok teşekkürler umarım kısa zamanda iyi bir pc sahibi olurum.

INNO 3D 1660Ti kullandım 2-3 ay ve arkadaşım da aylardır sorunsuz kullanıyor. Gayet ağır ve kaliteli bir soğutma bloğu var. Asus DUAL ve TUF gibi modellere beş basar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı