7.000 TL Ekran Kartı Önerisi

• Konuyu başlatan Buffy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 987
Bütçe
7000
Tamamdır hocam. O zaman ben RX konularından uzak dursam daha iyi olacak sanırım. Çünkü hiç bir zaman ucuzsa RX alınır sorunu da çıkarsa artık sürücü bekleriz kafasıyla öneri yapamam. Çünkü ben de tecrübelerimden ve sorun yaşayan kullanıcıların geri dönüşlerinden yola çıkarak yorum yapıyorum. 2 tane RX 6600XT Red Devil (tepe model) sonrası sistemden şüphe edip, 2070s ve arkadaşın 3060 palit dual modelini denedim sistemde ve RX6600xt ile yaşadığım hiç bir sorunu yaşamadım. Umarım kartı alan arkadaşlar en az sizin kadar şanslıdır 👍

Yaşadığın tecrübeyi rahatça anlatabilirsin istediğin konuda hiç uzak durmana gerek yok. Senin yaşadığın tecrübeye üzüldüm ve sorunun ne olabileceğine dair de bir fikir oluşmasını istiyorum sende. Burada olsam ve deneme yanılma ile bazı testler yapsaydık daha iyi bulurduk. Chipset uyumsuzluğu olabilir, BIOS olabilir, güç kaynağının sevmemiş olabilir bunlar sürücü sorunundan daha büyük ihtimaller. Sürücü sorunu nasıl desem genele yayılan bir sorun hani hiç sorun yaşamayan birisi de o durumda gelip "3 aydır sorunsuz kullanıyordum kart patladı" der. RX 5000 serisinde çok yaşadık burada, ben 5500 XT ile yaşamadım ama 5600 XT ve 5700 XT kullanıcılarından çok gördüm.

6000 serisini yakından takip ediyorum, çözdüğüm çok fazla konu oldu emin ol sürücü işin en son kısmı. Ama ne var bazen Windows eski AMD sürücüsünü gelip kafasına göre kurup dengeyi bozabiliyor, bu 2020'de bitti sanmıştım ama geçen hafta birisi yazdı onu iptal ettirip güncel sürücüyü kurdurdum düzeldi. Bir de bizler burada açılan konulara göre sıkıntı çıkarıyor çıkarmıyor diyoruz, halbuki arka planda sorunsuz kullanan sayısız kişi var. Kaç tane 6600/6600 XT satıldığını sen düşün devamlı stoklar yağmalanıyordu.

Senin durumun gerçekten en kötü tecrübelerdendi belki bazı denemeler yapıp çözebilirdik, sanırım meşgul olduğum döneme denk geldi. Neyse en azından NVIDIA kart aldın şimdi kafan rahat. Bu konuda geri dönersek 7K bütçe eh durumu biliyorsun alternatifsiz bir yer burası, sen bile 3050 yerine 6600'e yönelirdin çünkü f/p oranı kurtarmıyor. Tekrar sıkıntı yaşasan girişirdik temelden ne yapalım.

Geri
Yukarı