7.000 TL işlemci ve anakart önerisi

envero7

Hectopat
i3 6098p ve MSI H110M PRO-VD kullanıyorum, ekran kartım 1050 Ti 4 GB. Şimdilik işlemci ve anakart yükseltmesi yapacağım. AMD/Intel işlemci ve ona uyumlu anakart önerir misiniz? Bütçem 6-7k arası. i7 10700K düşünüyorum ama AMD'ye geçesim var. Yardımcı olursanız sevinirim.

İşlemci:

Anakart:

veya

Soğutucu:

200 TL kadar aşıyor ama:

Bütçeye uygun bileşenler.

Bütçeye uygun bileşenler.

Attığınız anakartla işlemci uyumlu değil, kaldı ki bu bütçede GamePower tercih etmek de pek mantıklı değil bence. Attığınız R7-5800X' in fiyatından (anlık 4291 TL) daha ucuz olan i9-10850K ve i9-10900KF olduğunu da belirtmek gerek.

Son düzenleme:
Attığınız anakartla işlemci uyumlu değil, kaldı ki bu bütçede GamePower tercih etmek de pek mantıklı değil bence. Attığınız R7-5800X' in fiyatından (anlık 4291 TL) daha ucuz olan i9-10850K ve i9-10900KF olduğunu da belirtmek gerek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam neredeyse kafa kafayalar ama çoğunlukla Ryzen önde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam neredeyse kafa kafayalar ama çoğunlukla Ryzen önde.
Ben de az önce bu konuya denk geldim, evet farklar çok yakın ama videoları izlerseniz yine de i9 önde. Aradaki çekirdek farkını da yok saymamak gerek bence.
Oyun testlerinde de bir 5800X önde bir 10850K, R7-5800X 4098 TL i9-10850K 3645 TL. Arada 453 TL fark var, sıvı soğutma 240 yerine 360mm alınabilir mesela.

Tekrardan Merhaba, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. amd r5800x mi yoksa i9 10850k mı alayım oyun için almak istiyorum ama gene kararsız kaldım :D f/p olarak i9 daha iyi gibi duruyor ama oyun ağırlıklı bir pc için AMD yerine İNTEL tercihi nasıl olur?

Geri
Yukarı