7.000 TL Mimarlık için laptop tavsiyesi

O fiyata masaüstü alırsın :D
Şaka bir yana yanıtı vereyim
İndirimde almanı öneririm hepsi burada Media Markt teknosa vb bilindik yerlerdeki indirimli ürünleri al ilk önerim bu, ikinci olarak kesinlikle i7 9750h lı bir laptop al amd kesinlikle alma laptopa intel fanboy diyenler olacaktır ama masaüstünde de asla Intel önermem. Kısaca

-i7 9750h lı bir laptop al
-ürün indirmdeyse al çünkü laptoplarda ciddi indirimler oluyor
-adı bilindik tüm markalardan alabilirsin
- Lenovo L340 Intel Core i7 9750H 16GB 512GB SSD GTX1650 Fiyatı
- Monster Abra A7 V11.1.1 Intel Core i7 9750H 8GB 480GB SSD Fiyatı
- Asus TUF Gaming FX505DU-BQ150 AMD Ryzen 7 3750H 16GB 1TB + Fiyatı ( işlemcisi amd ama ekran kartı ve diğer bileşenleri kaliteli diye bu da bir seçenek)

Ekranın 17.3 olması program kullanımı açısından daha rahat olucaktır fakat autocad gibi ağır programlarda ram de önemli. Arkadaşın önermiş olduğu bilgisayar(eğer monsteri seçersen tabi) monsterin kendi sitesinde stokta mevcut değil o yüzden hepsiburada üzerinden satın alıp kendi teknik servisinde ram yükseltmesi yapman daha iyi olucaktır.

Alacağın cihaz da olmazsa olmaz donanımlar;

İntel i7 9750H
Nvidia GTX1650
16 RAM Minimum 2400Hz

İçinde bu parçalar olan tipi hoşuna giden herşeyi alabilirsin.

Ekran boyutu öyle çok önemli değil arkadaşlara bakmayın 15.6 da gayet yeterlidir hatta 17.3 bi tık abartı bile olabilir.

İntel i7 9750H
Nvidia GTX1650
16 RAM Minimum 2400Hz

Ekran boyutu öyle çok önemli değil arkadaşlara bakmayın 15.6 da gayet yeterlidir hatta 17.3 bi tık abartı bile olabilir.
Bir zamanlar kendi eğlencem için video düzenliyordum ve 15.6 işkence ayrıca ekran IPS panel olmalı arkadaşa TN panel önermiyorum.

İndirimleri takip edin, bu model hem i7-9750H işlemciye hem de 17.3" IPS panele sahip:

Tesekkür ederim ama bütcemi aşıyor suan indirimde sanırım
Kardeşim de mimarlık okuyor kendisine şu bilgisayarı aldık. Fazlasıyla yeterli.
Link
Tamamdır bakayım çok tesekkür ederim
Kardeşim de mimarlık okuyor kendisine şu bilgisayarı aldık. Fazlasıyla yeterli.
Link
Tamamdır tesekkür ederim bakacağım
Ekranın 17.3 olması program kullanımı açısından daha rahat olucaktır fakat autocad gibi ağır programlarda ram de önemli. Arkadaşın önermiş olduğu bilgisayar(eğer monsteri seçersen tabi) monsterin kendi sitesinde stokta mevcut değil o yüzden hepsiburada üzerinden satın alıp kendi teknik servisinde ram yükseltmesi yapman daha iyi olucaktır.
Merhaba,monsterın mağazasına gidip bakmayı düşünüyorum.

İntel i7 9750H
Nvidia GTX1650
16 RAM Minimum 2400Hz

CA7AC4F5-D0DE-41B9-BD7A-C761DE914CB8.png
91E066EF-2DDE-4E35-9DBC-22C1332DD1A7.png
Ben böyle 2 bilgisayar buldum ama nasıldır bilemedim,hp icin çok ısınır dediler doğru mudur acaba

Son düzenleme:
Tesekkür ederim ama bütcemi aşıyor şu an indirimde sanırım.

Tamamdır bakayım çok tesekkür ederim.

Tamamdır tesekkür ederim bakacağım.

Merhaba, Monster'ın mağazasına gidip bakmayı düşünüyorum.

Eki Görüntüle 498753 Eki Görüntüle 498754 ben böyle 2 bilgisayar buldum ama nasıldır bilemedim, HP icin çok ısınır dediler doğru mudur acaba.

Alabileceğiniz birkaç alternatif atayım, bir saniye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 8750H ve 1050 kombinasyonundan uzak durun. Minimum 1650 almanız lazım gelecek açısından. 9750H'lı bir laptop almanız daha iyi olacaktır

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı