7.000 TL sistem toplama

Bütçe
7000
7400TL gibi bir şey tutuyor.

Bunu al.

İleride iyi bir ekran kartı takma gibi bir planın varsa APU sistem de toplayabilirsin.
Tek M.2 slotu bulunan anakartlı sistemlere ileride depolamaya güncelleme yapması kolay olsun diye Gen3 yerine SATA 3.0 SSD öneriyorum. Vasat bir Gen3 M.2'dense SATA 3.0 ile bir süre idare edip sonra Gen4 bir SSD takmayı ben daha mantıklı buluyorum. Tabii bu durum kullanıcının tercihine kalmış. Aksi kanaatte iseniz bu PCI-e Gen3 M.2 SSD'ler alınabilir:

Pny 500 GB XLR8 CS3030 M280CS3030-500-RB M.2 PCI-Express 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

İleride iyi bir ekran kartı takma gibi bir planın varsa APU sistem de toplayabilirsin.
Tek M.2 slotu bulunan anakartlı sistemlere ileride depolamaya güncelleme yapması kolay olsun diye Gen3 yerine SATA 3.0 SSD öneriyorum. Vasat bir Gen3 M.2'dense SATA 3.0 ile bir süre idare edip sonra Gen4 bir SSD takmayı ben daha mantıklı buluyorum. Tabii bu durum kullanıcının tercihine kalmış. Aksi kanaatte iseniz bu PCI-e Gen3 M.2 SSD'ler alınabilir:

Pny 500 GB XLR8 CS3030 M280CS3030-500-RB M.2 PCI-Express 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Hocam ekran kartı?
Bu sistemi Ryzen 5 5600G ile değiştirirse iş görecektir.

İşlemcide dahili grafik olması için F ibaresinin bulunmaması lazım bir de anakart ile işlemci uyumsuz.
SSD de ısınan iyi olmayan bir model CS900 alınsa daha iyi olur.

Tek M.2 slotu bulunan anakartlı sistemlere ileride depolamaya güncelleme yapması kolay olsun diye gen3 yerine SATA 3.0 SSD öneriyorum. Vasat bir gen3 M.2'dense SATA 3.0 ile bir süre idare edip sonra gen4 bir SSD takmayı ben daha mantıklı buluyorum. Tabii bu durum kullanıcının tercihine kalmış. Aksi kanaatte iseniz bu PCI-e gen3 M.2 SSD'ler alınabilir:

Messinin sistemi alması mantıklı.

Aman ya pardon yanlış işlemciyi attım. Copy paste hatası.

Intel i3-12100F Dört Çekirdek 3.30 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Intel i3-12100F Dört Çekirdek 3.30 GHz İşlemci arıyorsan site site dolaşma! Akakçe'de piyasadaki tüm fiyatları karşılaştır, en ucuz fiyatı tek tıkla bul.
www.akakce.com
www.akakce.com
Bunun yerine:

FrekansTV Bilgisayar Sistemi - inventus
Bu da alınır iyi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı