7.000 TL'ye oyun için PC toplama

Bütçe
7.000

eweaser

Centipat
Daha fazla  
7.000 TL ile bu dönemde düzgün PC'nin bir hayal olduğunu biliyorum. Ama oyun oynamak için bir sistem öneriniz var mıdır? (2. el olabilir)

Son düzenleyen: Moderatör:
7.000 TL ile bu dönemde düzgün PC'nin bir hayal olduğunu biliyorum. Ama oyun oynamak için bir sistem öneriniz var mıdır? (2. el olabilir)

Hocam vallahi 7 bin TL'ye sadece kasa ve erkan alabilirsiniz. Gerçekdende hayel yani.

Bu sistem iyi hoş güzel ama çoğu oyunu orta ayarlarda bile zar zor açar diye düşünüyorum ama tam emin değilim. Yani RDR 2 gibi Fortnite gibi PUBG gibi oyunları iyi performanslarla ve iyi kalitede oynamak için en az RX 6600 ve i7 9 ila 13. nesil işlemcilerden gerek olduğunu düşünüyorum. İyi performansdan kastığım hikayeli oyunlarda en az 55 FPS ve üzeri. Rekabetçi oyunlarda ise 170 FPS ve üzeri. Tabii görüntü kaliteside önemli yoksa oyunlardan zevk alman zor.

Bu sistem iyi hoş güzel ama çoğu oyunu orta ayarlarda bile zar zor açar diye düşünüyorum ama tam emin değilim. Yani RDR 2 gibi Fortnite gibi PUBG gibi oyunları iyi performanslarla ve iyi kalitede oynamak için en az RX 6600 ve i7 9 ila 13. nesil işlemcilerden gerek olduğunu düşünüyorum. İyi performansdan kastığım hikayeli oyunlarda en az 55 FPS ve üzeri. Rekabetçi oyunlarda ise 170 FPS ve üzeri. Tabii görüntü kaliteside önemli yoksa oyunlardan zevk alman zor.

Hocam bütçe 7K bu bütçeye sadece dediğiniz işlemci bile gelmez yorum yapmanız saçma olmuş 7K ya dediğiniz gibi sistem varsa ben hemen size alayım

Oda tabii ki oynadığımız oyuna göre değişir hocam. Ama rekabetçi oyunlarda grafikleri ortaya veya yükseğe çekmenin pek bir anlamı yok. Düşük ayarlarda oynatabilir belki.

hocam bence gayet güzel tek sorun işlemci biraz geri kalabilir, bunun için i5-9600 alabilecek bütçen varsa anakartla uyumlu. O bütçe varsa sorun yok diye düşünüyorum

Hocam bütçe 7K bu bütçeye sadece dediğiniz işlemci bile gelmez yorum yapmanız saçma olmuş 7K ya dediğiniz gibi sistem varsa ben hemen size alayım.

Hocam biliyorum 7K ya öyle bir sistem olmadığını. Ama oyun için o sistem biraz düşük bence. Ben onu demek istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı