7.1 kulaklık için ses kartına ihtiyaç var mıdır?

seriouspotato

Centipat
Daha fazla  
Anakartım 5.1 ses destekliyor ve ben jack girişli olan SteelSeries Arctis 1 kulaklığı almayı düşünüyorum. Ses kartı almak zorunda mıyım 7.1 ses kalitesi için? Zorundaysam ucuz yollu ses kartı önerebilir misiniz, yoksa illa pahalı almak mı zorundayım kaliteli olması için?

Anakartım 5.1 ses destekliyor ve ben jack girişli olan SteelSeries Arctis 1 kulaklığı almayı düşünüyorum. Ses kartı almak zorunda mıyım 7.1 ses kalitesi için? Zorundaysam ucuz yollu ses kartı önerebilir misiniz, yoksa illa pahalı almak mı zorundayım kaliteli olması için?

Arctis 1 7.1 desteği yok diye biliyorum ben hatta uygulama ile desteği bile yok ancak Windows uzamasal ses yardımı ile 7.1 ses deneyimleyebilirsiniz O'da ne kadar 7.1 olur bilemem.

USB bağlantı olunca sorun çıkartmıyor diye biliyorum fakat yanılma ihtimalim var.

Kulaklıklara sunulan 7.1 fiziksel değil, sanallaştırma ile elde edilir.

Bilinenin aksine ses kalitesini baltalar. Oyun zevkinin içine eder.

Siz kulaklığa böyle bir özellik kazandırmak istiyorsanız yazılımsal desteği iyi olan kartlara yönelmeniz lazım. Bu durumda cebinizden en kötü 250-300₺ para çıkar.

Hiç gerek yok.

Normalde olabilir fakat Logitech G432 modelinde bunu USB dönüştürücü ile yapıyor. ASUS M5A97 gibi eski bir anakartım olmasına rağmen bu kulaklık ile ben de 7.1 desteği alıyorum. Sana da öneririm.
Ben indirimde iken buradan 479 lira gibi bir fiyata almıştım sen de indirim kovala bence.

7.1 GTA V, C. O.D, Tomb Raider vs. hikaye oyunları dışında ses kasmanıza etki sağlamaz.
CS:GO, R6, Valorant gibi oyunlarda zaten 7.1 entegreli oluyor, kaliteli stereo kulaklık bu oyunlarda çoğu piyasada satılan 7.1 kulaklıktan daha iyidir.
7.1 Ses kartı olan SteelSeries kullanıyorum ama ses kartını kullanmıyorum.

Bence Arctis 1 alın devam edin yanlış bilmiyor isem Arctis 7'de kullanılan sürücülerle aynı sürücüler kullanılıyor Arctis 1'de kaliteli stereo kalitesi 7.1'den iyidir.
Electra nasıldır bilmem ancak Razer sonuçta kalitesiz ürün yapmaz diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı