7.1 oyun kulaklığı önerisi

7.1 kulaklık almamalı mıyım? ancak çoğu forumlarda stereolara göre kat ve kat daha iyi olduğu söyleniyor.

Burada da defalarca söylendi. Tavsiye edeni hiç görmedim. Şu an elimde 7.1 özelliği olan bir kulaklık var. Oyunlarda sesi yayıyor ve sesin yönünü anlamak güçleşiyor. Film müziklerde de hiç bir zevki yok bana göre.

Pro oyuncuların 7.1 kullandığını da hiç duymadım. Stereo kullanıyorlar diye biliyorum.

Ancak yüksek OHM'lu bir kulaklık alırsanız ve onboard ses yongası kullanıyorsunuz ve de biraz eskiyse vs yani yeterli gelmediği durumda ses kartlı almak mantıklı. Çünkü ses kartlı olunca yetersiz gelen sistemde sese amfi uygulayarak ses seviyesini yükseltiyor.

Ben indirimdeyken 300 liraya Cloud Silver aldım. Çünkü gayet yeterli olacağını düşünüyorum. 500 600 ve üzeri vermeyi düşünseydim çok başka setler alırdım.

Hatta kaliteli bir müzik kulaklığı ile mikrofonu ayrı almayı düşünüyordum. Böylece hem oyunlarda yeterli olacak bir kulaklığım olurdu hem de müzik konusunda kaliteli bir kulaklık almış olurdum hem de ayrı mikrofon alınca oyuncu kulaklıklarından çok daha iyi mikrofona sahip oluyorsunuz.

Belki ileride böyle bir set kurarım :)

Burada da defalarca söylendi. Tavsiye edeni hiç görmedim. Şu an elimde 7.1 özelliği olan bir kulaklık var. Oyunlarda sesi yayıyor ve sesin yönünü anlamak güçleşiyor. Film müziklerde de hiç bir zevki yok bana göre.

Pro oyuncuların 7.1 kullandığını da hiç duymadım. Stereo kullanıyorlar diye biliyorum.

Ancak yüksek OHM'lu bir kulaklık alırsanız ve onboard ses yongası kullanıyorsunuz ve de biraz eskiyse vs yani yeterli gelmediği durumda ses kartlı almak mantıklı. Çünkü ses kartlı olunca yetersiz gelen sistemde sese amfi uygulayarak ses seviyesini yükseltiyor.
Bana önerebileceğiniz 3-5 tane kulaklık var mı en çok 500-550 TL'lik? Fps oyunları için?

Bana önerebileceğiniz 3-5 tane kulaklık var mı en çok 500-550 TL'lik?

Şu an en çok satan ve uzun yıllar popüler olan bir kulaklık var. Fiyatını bundan daha düşük görmedim güzel indirim yapmışlar gibime geldi.

Kingston HYPERX CLOUD II 7.1 Kırmızı Gaming Kulaklık

Kullanmadım bilmiyorum tecrübe etmedim. Konforu seni mutlu edecek mi bunu bilemem. Sesi mikrofonu hoşuna gider mi bunları bilemem. Ancak kendini en fazla kanıtlamış olan kulaklık olduğunu biliyorum. Oyuncu tayfasının bu kulaklığı kullandığını biliyorum.

PC sistemini de yazarsan iyi olabilir.

7.1 arıyorsanız Logitech'in kulaklıklarına bakmanızı tavsiye ederim. Oyunlarda en net sesi G633'ümle (DTS) alıyordum. Cooler Master MH752 de güzel. Çok hafif, çok rahat fakat 7.1'i Logitech DTS kadar iyi değil. Logitech de MH752 kadar rahat değil tabi :p

Diyorsanız ki 7.1 şart değil; AKG K240 Studio, Cooler Master MH751, Philips SHP9500, Sennheiser PC37X gibi kulaklıklar alınabilir.

Şu an en çok satan ve uzun yıllar popüler olan bir kulaklık var. Fiyatını bundan daha düşük görmedim güzel indirim yapmışlar gibime geldi.

Kingston HYPERX CLOUD II 7.1 Kırmızı Gaming Kulaklık

Kullanmadım bilmiyorum tecrübe etmedim. Konforu seni mutlu edecek mi bunu bilemem. Sesi mikrofonu hoşuna gider mi bunları bilemem. Ancak kendini en fazla kanıtlamış olan kulaklık olduğunu biliyorum. Oyuncu tayfasının bu kulaklığı kullandığını biliyorum.
Size ne kadar teşekkür etsem azdır ancak seçim yapabilmem için 3-4 tane daha kulaklık (sizi biraz yordum kusura bakmayın) önerebilir misiniz?

7.1 arıyorsanız Logitech'in kulaklıklarına bakmanızı tavsiye ederim. Oyunlarda en net sesi G633'ümle (DTS) alıyordum. Cooler Master MH752 de güzel. Çok hafif, çok rahat fakat 7.1'i Logitech DTS kadar iyi değil. Logitech de MH752 kadar rahat değil tabi :p

Diyorsanız ki 7.1 şart değil; AKG K240 Studio, Cooler Master MH751, Philips SHP9500, Sennheiser PC37X gibi kulaklıklar alınabilir.

Philips SHP9500 alacaktım aslında yanına V-MODA BoomPro mikrofon alacaktım. Sonra gereksiz masraf olur diye almamaya karar verdim.

Birde ses yalıtımlı kulaklık değil bunlar çünkü open back tasarımlı olduğundan bazılarına hitap etmeyebilir. Sesi ne kadar dışarı verecek emin olamadım. Ayrıca sesi dışarı verince mikrofonuna ses gidecek mi? Hepsi birlikte kafamı kurcalayınca Cloud Silver alıp geçtim :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı