7.1 şart mı?

BlackShark V2, G733 olabilir mesela. Ayrıca 7.1'in pek olayı olmadığını düşünüyorum. Kalitesiz bir kulaklıktan 7.1 kaliteli bir kulaklığa geçince tek etken 7.1 gibi sanılıyor.
Onlar gerçek değil. Yazılımla yapılıyor onlar. Gerçek olması için 10 adet sürücü lazım. ASUS ROG Centurion, Razer Tiamat 7.1 gibi. Ki 4 yıldır Tiamat 7.1v2 kullanıyorum doğrusu iyi bir stereo kulaklık gerek kalite gerekse ses isabeti olarak çok daha iyi.

Piyasada benim bildiğim gerçek 7.1 ses donanımına sahip bir kulaklık yok. Gerçek 5.1 olarak hatırladığım sadece Speedlink Medusa var. O da en son 10 sene önce falan satılıyordu. Günümüzde en kaliteli kulaklık bile sanal surround ses desteği sunuyor. Ha bir kulaklığa 3-4 bin lira ödeyebilecek bütçen varsa o zaman gerçek 7.1 kulaklık alabilirsin belki. Ancak çok ağır ve büyük olacağı için ne kadar memnun kalırsın orası biraz soru işareti...

Piyasada benim bildiğim gerçek 7.1 ses donanımına sahip bir kulaklık yok. Gerçek 5.1 olarak hatırladığım sadece Speedlink Medusa var. O da en son 10 sene önce falan satılıyordu. Günümüzde en kaliteli kulaklık bile sanal surround ses desteği sunuyor. Ha bir kulaklığa 3-4 bin lira ödeyebilecek bütçen varsa o zaman gerçek 7.1 kulaklık alabilirsin belki. Ancak çok ağır ve büyük olacağı için ne kadar memnun kalırsın orası biraz soru işareti...
Artık satılan yok ROG Theta 7.1 dışında. Onun da subwooferları sanal. Yani 6.1 denebilir. Kalite arayan oyuncu kulaklığı kullanmasın bence. Geçen ay giriş seviyesi hifi kulaklık aldım denediğim/kullandığım tüm oyuncu kulaklıklarından daha iyiydi.

Geri
Yukarı