7.1 ses sistemimin bütün hoparlörlerini kullanamamak

İsmail Evece

Picopat
Daha fazla  
7.1 ses sistemi aldım. Merak ediyorum bütün uydu hoparlörler aynı anda çalıştığı zaman nasıl bir ses duyacağımı fakat müzik açtığım zaman sadece öndeki stereo hoparlörlerden ses geliyor ama ben hepsinden gelmesini istiyorum.

7.1 ses sistemi aldım. Merak ediyorum bütün uydu hoparlörler aynı anda çalıştığı zaman nasıl bir ses duyacağımı fakat müzik açtığım zaman sadece öndeki stereo hoparlörlerden ses geliyor ama ben hepsinden gelmesini istiyorum.
Ses sürücüleriniz tam mı hocam?

daha fazla detay paylaşırmısın hangi cihaza bağlıyorsun laptop bilgisayar tv ne yolla bağlıyorsun

Ses sürücüleriniz tam mı hocam?
Realtekin son sürümü yüklü her şey tam 7.1 ses sistemi olarak ayarladım her uydudan ayrı ayrı sesler gelebiliyor.

daha fazla detay paylaşırmısın hangi cihaza bağlıyorsun laptop bilgisayar tv ne yolla bağlıyorsun
Masaüstüne bağlı ALC1220 kullanıyorum.

kullandığınız hoparlör modeli nedir eğer kendi üzerinde harici ses kartı yoksa ve aux ile bağlıyorsanız normal ek olarak ses ayarlarının en altından diğer ses ayarları sekmesine gidin kullandığınız ses çıkışını seçtikten sonra sol alttaki yapılandır tuşu ile ilerleyin 7.1 seçeneğinin olup olmadığını kontrol edin

hopörlörün çıkış kısmının görsellerini atarsanız yardımcı olmaya çalışırım

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-12 230048.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-12 230048.png
    42,7 KB · Görüntüleme: 6
Kullandığınız hoparlör modeli nedir eğer kendi üzerinde harici ses kartı yoksa ve AUX ile bağlıyorsanız normal ek olarak ses ayarlarının en altından diğer ses ayarları sekmesine gidin kullandığınız ses çıkışını seçtikten sonra sol alttaki yapılandır tuşu ile ilerleyin 7.1 seçeneğinin olup olmadığını kontrol edin

Hoparlörün çıkış kısmının görsellerini atarsanız yardımcı olmaya çalışırım

Siyah: Arka sağ sol, yeşil: Ön sağ sol, turuncu: Merkez ve bass, gri: Sağ sol, ve hepsi de doğru yere takılı. Hepsinden Surround şeklinde ses alabiliyorum. Hepsinden ses alıyorum fakat müzik açınca bu müziği diğer hoparlörlerde de duymak istiyorum, ama sadece sağ ve soldan ses geliyor bir de basstan ses geliyor.

normal şartlarda test videolarında vs tüm hoparlörlerden sıralı olarak ses alabiliyorsun doğru mu anladım

anydesk kurup kodu benimle özelden paylaşırsan bağlanıp yardımcı olmaya çalışayım

Yeni konular

Geri
Yukarı