7.1 surround ve 7.1 virtual(sanal)surround arasındaki fark nedir?

Datron2

Hectopat
Daha fazla  
Hyperx Cloud 2 kulaklık almayı planlıyorum ama kulaklığın açıklamasını okurken kulaklığın 7.1 virtual(sanal) surround olduğunu fark ettim. İnternet'te araştırmama rağmen pek bi sonuca varamadım. Acaba bilen biri var ise 7.1 surround ile 7.1 virtual(sanal) surround arasındaki farkı açıklayabilir mi detaylı olarak? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanal: 2 sürücüden 7 kanal ses almana yarar. Örnek olarak CS:GO oynuyorsan ses kasmakta işine yarayacaktır.
Diğeri de sanırım 7+1 sürücüye sahip olana verilen isim. Yanlış bilgilendirmek istemem.

7.1 Virtual Surround 2 ses sürücüsünden sanki 8 ses sürücüsü varmış gibi ses almandır kağıt üzerinde. Ama bana kalırsa Stereo'dan farkı olmayan, tamamen yazılım ile oluşan basit ve bence gereksiz bir teknoloji. Gerçek 7.1'de ise ses gerçekten 8 ses sürücüsünden gelir.

Oyuncu kulaklıklarının yanında gelen ses kartları, ses kartınız çok kötü değilse (Realtek ses kartlarından daha kötü değilse) ses kalitesinde pek bir fark oluşturmuyorlar. Ayrıca bu USB ses kartları sanal 7.1 desteği için gerekli.

Örnek olarak Razer Kraken 7.1, sanal 7.1'dir. Yani sağ ve solda birer tane olmak üzere sürücü vardır ama bu sürücüler 7.1 ses verebilir. Gerçek 7.1 ise, Razer Tiamat'taki gibi, sağ ve sol tarafın her birinde 7+1 sürücü vardır.

Örnek olarak Razer Kraken 7.1, sanal 7.1'dir. Yani sağ ve solda birer tane olmak üzere sürücü vardır ama bu sürücüler 7.1 ses verebilir. Gerçek 7.1 ise, Razer Tiamat'taki gibi, sağ ve sol tarafın her birinde 7+1 sürücü vardır.
Peki acaba steel series 200 ve steel serives v2 kulaklıkları sanalmı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı