Çözüldü 7.34 GB'lık video YouTube'a kaç satte yüklenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jeaxy4

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Elimde bir video var ve boyutu 7.34 GB. Bunu YouTube'a upload etmek istiyorum Speedtest üzerinden upload hızım: 6.15 Mbps ile 6.50 Mbps arasında oynuyor. Bunu kaç saatte yüklerim veya kaç GB yer?

Bunu kolay yoldan hesaplayabilirsiniz. Upload hızınızı 8'e bölün, bu saniyede yükleyebildiğiniz upload hızınızı verecek. Ardından GB miktarını 1024 ile çarpalım. Sonra çıkan sayıyı, 8 e böldüğümüz upload hızımıza bölelim. Saniye cinsinden değerini verecek, sonra 60'a bölüp dakikasını öğrenebilirsiniz. 2.50 Saatte indirirsiniz.

Merhaba. Elimde bir video var ve boyutu 7.34 GB. Bunu YouTube'a upload etmek istiyorum Speedtest üzerinden upload hızım: 6.15 Mbps ile 6.50 Mbps arasında oynuyor. Bunu kaç saatte yüklerim veya kaç GB yer?

7.34 GB yer. Hızını 6 Mbps olarak ele alıyorum,
Saniyede 768 kbps hızıyla,
Dakikada 46.080 kbps yani 45 MB,
Saatte 2700 MB yani 2,7 GB
Tahmini olarak 7.34 GB'lık veri 2,7837... saatte iner.

Bunu kolay yoldan hesaplayabilirsiniz. Upload hızınızı 8'e bölün, bu saniyede yükleyebildiğiniz upload hızınızı verecek. Ardından GB miktarını 1024 ile çarpalım. Sonra çıkan sayıyı, 8 e böldüğümüz upload hızımıza bölelim. Saniye cinsinden değerini verecek, sonra 60'a bölüp dakikasını öğrenebilirsiniz. 2.50 Saatte indirirsiniz.

Yalnız Upload'u 8 bölünce gerçek hız çıkmıyor.

Küsuratını söylesen bile, gerçek veriler ile 6*128 hesaplarsan ile 768 çıkar, senin yöntemin ile 6/8 750 çıkar. Her halükarda küsuratın yanlış çıkıyor.
1 Bayt 8 bitten oluştuğu için, bu tarz hızları hesaplarken ''8''i ele alıp yola çıkarız. 8 Genel kullanımdır, yanlış bir bilgi içermez. 128 İle çarpmanın sebebi nedir tam olarak ?

Geri
Yukarı