7.500 TL IOS'dan Android'e geçişte telefon önerisi

Bütçe
7500

mertzxm

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben 4 yıldır iOS kullanıyorum. Bazı sebeplerden dolayı yeni bir telefon alacağım (1 ay içinde). Alacağım telefon Android olacak. Malum, en ucuz sıfır iPhone 10000 TL üstü. İkinci el olmaz dediler. Sıfırı için de çok ısrar ettim fakat bütçe yetmiyor dediler 😐. Neyse, Android telefonlar hakkında pek bilgi sahibi olmadığım için size danışıyorum. Öncelikle çok oyun oynayan birisi değilim, bu yüzden önereceğiniz telefonun oyun performansı pek önemli değil. Telefonu daha çok dizi/film izlemek ve fotoğraf için kullanacağım. İstediğim tek özelliği, en az 128 GB olması ve kamerasının kötü olmaması. Fiyatının 7500 TL'yi geçmemesi lazım. Marka konusu sıkıntı değil. Her marka uygun olur. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Merhaba, ben 4 yıldır iOS kullanıyorum. Bazı sebeplerden dolayı yeni bir telefon alacağım (1 ay içinde). Alacağım telefon Android olacak. Malum, en ucuz sıfır iPhone 10000 TL üstü. İkinci el olmaz dediler. Sıfırı için de çok ısrar ettim fakat bütçe yetmiyor dediler 😐. Neyse, Android telefonlar hakkında pek bilgi sahibi olmadığım için size danışıyorum. Öncelikle çok oyun oynayan birisi değilim, bu yüzden önereceğiniz telefonun oyun performansı pek önemli değil. Telefonu daha çok dizi/film izlemek ve fotoğraf için kullanacağım. İstediğim tek özelliği, en az 128 GB olması ve kamerasının kötü olmaması. Fiyatının 7500 TL'yi geçmemesi lazım. Marka konusu sıkıntı değil. Her marka uygun olur. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.
Samsung A52s kullanıyorum öneririm. Bence Xiaomi'ye bulaşma. Özellikle Redmi ve POCO telefonlar aşırı dandik oluyor. A52s seni tatmin eder diye düşünüyorum. Kamera kalitesi iPhone'lar kadar olmasa da iyi. Ben beğendim kamerasını gün ışığında gayet tatmin ediyor. Ayrıca pil konusunda pil tasarrufunda 9 saat gibi bir pil süresi alıyorum. Bilgin olsun pil tasarrufunda 60Hz kapalıda 120Hz tazeleme hızı sunuyor. Bu arada @BERWAR hocamın dediği gibi götürdüğü yere kadar kullanmak daha mantıklı.

iPhone 7 modelinin güncelleme desteği kesildi. A52s daha iyi telefon olsa da geçilmeye değer bir cihaz olarak görmüyorum. 7 işini görüyorsa devam et derim.

Ben yine de iPhone kullanmak istiyorum iyi bildiğimden, ama en düşük fiyatlı modeline bile (iPhone SE 2020) bütçem yetmiyor 😐. Hiç Android kullanmadım, alışmam zor olur diye düşünüyorum, önerdiğiniz telefona kolay alışılır mı?

Samsung A52s kullanıyorum öneririm. Bence Xiaomi'ye bulaşma. Özellikle Redmi ve POCO telefonlar aşırı dandik oluyor. A52s seni tatmin eder diye düşünüyorum. Kamera kalitesi IPhone'lar kadar olmasa da iyi. Ben beğendim kamerasını gün ışığında gayet tatmin ediyor. Ayrıca pil konusunda pil tasarrufunda 9 saat gibi bir pil süresi alıyorum. Bilgin olsun pil tasarrufunda 60Hz kapalıda 120Hz tazeleme hızı sunuyor. Bu arada @BERWAR hocamın dediği gibi götürdüğü yere kadar kullanmak daha mantıklı.

Fakat dandik dediğiniz telefonların fiyatı A52S'e göre daha uygun geldi. Bir de iPhone 7'nin götürdüğü yer burası zaten. Diğer iPhone 7 kullanıcılarında da böyle mi bilmiyorum ama kamerası hariç her şeyi kötüleşmeye başladı. Bataryası çok düştü son aylarda. Ve her uygulamada donmalar (özellikle Instagram), uygulamadan atmalar oluyor. Bir güzel kamerası kaldı fakat yeni iPhone modellerinin kameralarıyla karşılaştırırsak idare eder durumuna düşüyor. Zaten iOS 16'da çıkıyor yakın zamanda. Güncelleme desteği almadığı için daha da beter olacak. Değiştirme zamanı geldi. Neyse, önerdiğiniz telefona kolay alışılır mı? İlk kez Android bir cihaz kullanacağım. Biraz zorlanacağımı düşünüyorum.

Son düzenleme:
@BERWAR iyi akşamlar, ailemle de konuştuktan sonra A52S'nin bütçesini kabul ettiler. Fakat arada 600-700 TL farkla A53 diye bir telefon keşfettim. A52s ile karşılaştırdığımda bütün özellikleri aynı gibi. A53'e de yetecek bütçeyi çıkardım. Sizce A53 mü almalıyım yoksa A52s mi? Yani aralarında çok mühim bir fark yoksa ben A52s almayı düşünüyorum. Kulaklık, kılıf parası çıkartabilmek için de iyi olur. Sizin vereceğiniz yanıttan sonra konuyu tekrar açmayacağım zaten.

@BERWAR iyi akşamlar, ailemle de konuştuktan sonra A52S'nin bütçesini kabul ettiler. Fakat arada 600-700 TL farkla A53 diye bir telefon keşfettim. A52s ile karşılaştırdığımda bütün özellikleri aynı gibi. A53'e de yetecek bütçeyi çıkardım. Sizce A53 mü almalıyım yoksa A52s mi? Yani aralarında çok mühim bir fark yoksa ben A52s almayı düşünüyorum. Kulaklık, kılıf parası çıkartabilmek için de iyi olur. Sizin vereceğiniz yanıttan sonra konuyu tekrar açmayacağım zaten.
A52s almak çok daha mantıklı. Ayrıca dandik dediğim telefonların daha ucuz olması konusuna gelirsek her gün annemin Redmi Note 8 Pro telefonunda gördüğüm yazılım hataları can sıkıcı derecede yüksek. Telefonuna arada 20 saniye falan denk geliyorum hemen büyük ya da küçük bug çıkıyor. Hadi 1000 1500 liralık telefonda olsun ama 4700 liralık telefonda(fiyatlar uçmuş alındığında 2700 lira gibi bir şeydi) böyle hatalara denk gelmek can sıkıcı. Ayrıca kullanıcı yorumlarında gördüğüm kadarıyla POCO telefonların da artık Redmi kalitesine benzediğini söyledi. Şunu da söylemem lazım Xiaomi Mi 8 telefonum kırılmasa hala canavar gibi çalışıyordu. Mi serisine ait bir telefondu. Demem o ki bu telefonlar donanımda gördüğü desteği yazılım tarafında göremiyorlar. Tesla arabanda tableti kullanamıyorsun gibi düşün.

Geri
Yukarı