7.500TL bütçe ile sistem tavsiyesi

EnderGvn

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar,

19.05.2012'de @Recep Baltaş hocamın tavsiyesiyle almış olduğum masaüstü bilgisayarımı artık yenisiyle değiştirmek istiyorum. Dile kolay 8 yıldır hiçbir sıkıntı yaratmadan hala kullanmaya devam edebildiğimden, kendisine tavsiyesi için çok teşekkür ederim.
Hatta 2012 yılındaki mailini de görsel olarak ufak bir anı olarak eklemek istedim 🙂 o zamanlar doları 1.9 TL'den falan hesaplıyormuşuz hey gidi günler.
Araştırma yapmaya başlayınca recep Hocam'ın burada olduğunu YouTube sayfasından görerek, değerli tavsiyelerinizden yararlanmak istiyorum.

Monitör olarak Samsung cgH70 27" (Technopat tavsiyesi ve incelemesiyle) aldım ama bilgisayarım monitörü kaldırmadığı için 😆 maksimum 7.500 TL'lik bir kasa toplamak istiyorum. Kasayı hazır alma düşüncesindeyim çünkü parça parça alırsam büyük ihtimal toplayamam. Birkaç hazır bilgisayar mağaza sitesinden baktım ama uzman tavsiyesine her zaman güvenerek hareket etmek isterim.
AMD ürünlerinden 8 yıldır memnunum hiçbir sorun yaşatmadılar ve yine aynı şekilde bir tavsiye beni çok mutlu eder. Tabi tavsiye olarak NVIDIA- Intel'de olabilir ama monitörümde FreeSync 2 varmış. AMD ile uyumlu diye biliyorum izlediğim videoda.
Araya bir de bütçe uygun olursa mouse sıkıştırmak isterim.
Şimdiden önerileriniz ve geri dönüşleriniz için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• lvl.png
    lvl.png
    19,4 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleyen: Moderatör:
7469 TL.

İsterseniz ekran kartını:
Yaparak 7000 TL'ye diğer parçalarla alabilirsiniz, ama driver sorunu bir ihtimal yaşayabilirsiniz, DLSS açabilmeniz için RTX 2060 koydum.

Kasayı hazır alma düşüncesindeyim çünkü parça parça alırsam büyük ihtimal toplayamam.

Technopat veya farklı kanalların sistem toplama videolarını izleyerek kolayca toplayabilirsiniz hocam, uzun sürer ama sizin için hazır sistemden daha performanslı olur.

Son düzenleme:

Ben de böyle bir alternatif atayım dedim. Toplam:7718TL

@Haruki Murakami ve @ Yüksek APM üstadlar ilginiz için çok teşekkür ederim. Ekran kartı için RX 580 yada benzeri ile Ryzen 5 3500X nasıl bir uyum olur acaba ? Ekran kartlarının 8Gb yada 6GB olmaları çok şey farkettiriyor mu ? Eski kafa mantığıyla yüksek olması daha iyi derdik ama yeni düzende bu süreçlerden bilgim yok maalesef.

@Haruki Murakami ve @ yüksek apm üstadlar ilginiz için çok teşekkür ederim. Ekran kartı için RX 580 ya da benzeri ile Ryzen 5 3500X nasıl bir uyum olur acaba? Ekran kartlarının 8 GB ya da 6 GB olmaları çok şey fark ettiriyor mu? Eski kafa mantığıyla yüksek olması daha iyi derdik ama yeni düzende bu süreçlerden bilgim yok maalesef.

Hocam öncelikle bizim attığımız sistemler sizin dediğiniz parçalarla oluşan sistemden kat ve kat daha iyi. Günümüzde 4 GB VRAM bile yetersiz kalabiliyor. O yüzden bence ekran kartı belleği en az 6-8 olmalı.

Geri
Yukarı