7-8K PC toplama

Bütçe
7000-8000
Arkadaşların attığı TUF monitörde genel bir ışık sızması problemi var gördüğüm kadarıyla kronik sorunlu deniliyor. 4ms Samsung monitör bende de var tavsiye ederim bir eksisi olmuyor 1250TL'den aldım indirimde arada düşüyor, monitörden denememi istediğiniz bir şeyler varsa yardımcı olmaktan mutluluk duyarım, görüntü kaliteside telefon kamerasıyla aşağı yukarı böyle :DEki Görüntüle 868097
4 ms'te ghosting olabilir diyorlar. O yüzden pek almak istemiyorum. Ama eğer ''Öyle bir şey yok rahatlıkla alabilirsiniz'' diyorsanız listeye ekleyeceğim monitöre tam karar vermedim. Zaten para hazır değil PS5'in vs. satılması gerek.

4 Ms'te ghosting olabilir diyorlar. O yüzden pek almak istemiyorum. Ama eğer "öyle bir şey yok rahatlıkla alabilirsiniz" diyorsanız listeye ekleyeceğim monitöre tam karar vermedim. Zaten para hazır değil PS5'in vs. satılması gerek.

Ghosting ile karşılaşmadım zaten gtg 4ms veriyor çoğu IPS monitör 1ms demesine ragmen gtg 4ms veriyor sadece Samsung'un bu modelinde kağıt üzerinde 1 ms yazmıyor.

SSD'yi ayriyetten almanız daha iyi olacaktır. RAM ise Bellek kısmının yanında gözüküyor.

Bir de aceleniz yoksa daha iyi bir sistem toplayabileceğinizi belirteyim.
Ekran kartı stoğundan mı bahsediyorsunuz? Haziran'a doğru çözülür diyorlar. Ki bence de öyle. Ethereum 12000 Tl civarlarına çıktı şuanda. Piyasanın farkındayım fakat en az 3 ay beklemek istemiyorum. Elimde PS5 var ve bunu satarak alacağım. O kadar beklersem zaten PS5'e oyunlar gelmeye başlar ve bu sefer satmak mantıklı olmaz.

2x8 RAM. RX 5500 XT 8 GB 10400F Stoğa geldiği zaman alın ve SSD'yi çıkarıp Patirot Burst 480 GB yapın monitör olarak ise Philips 24 İnç 1 ms modelini alabilirsiniz.

Ekran kartı stoğundan mı bahsediyorsunuz? Haziran'a doğru çözülür diyorlar. Ki bence de öyle. Ethereum 12000 Tl civarlarına çıktı şuanda. Piyasanın farkındayım fakat en az 3 ay beklemek istemiyorum. Elimde PS5 var ve bunu satarak alacağım. O kadar beklersem zaten PS5'e oyunlar gelmeye başlar ve bu sefer satmak mantıklı olmaz.
Oyunlar pahalı diye satıyorsunuz muhtemelen. Fakat bence PS5'i satıp böyle bir sisteme geçmek pek mantıklı değil. Fakat karar verdiğinizi ve aceleniz olduğunu düşünerek dediğim sistemi, dediğim özelliştirmelerle almanızı öneririm.

Oyunlar pahalı diye satıyorsunuz muhtemelen. Fakat bence PS5'i satıp böyle bir sisteme geçmek pek mantıklı değil. Fakat karar verdiğinizi ve aceleniz olduğunu düşünerek dediğim sistemi, dediğim özelliştirmelerle almanızı öneririm.
Oyunlar pahalı olduğu için değil, oyun olmadığı için satıyorum. Önceden zaten Ps4 sahibiydim. PS4 oyunlarını oynamaya niyetim yok. Adam akıllı PS5 oyunu da yok yani çok az. Bilgisayar oyunları da oynuyorum ve APU sistem yeterli olmuyor. Oyunların pahalı olması da var tabii ama ikinci planda. Edit: Hocam bu arada ram kısmında gerçekten Crucial Ballistix 2x8 3000 mhz bulamadım. Anlamadım yani ben mi körüm acaba.

2x8 RAM. RX 5500 XT 8 GB 10400F Stoğa geldiği zaman alın ve SSD'yi çıkarıp Patirot Burst 480 GB yapın monitör olarak ise Philips 24 İnç 1 ms modelini alabilirsiniz.
RX 5500XT 8 GB mı var? Olsa bile mantıklı mı? Onun yerine 1660S'yi yükseltip RX 5600XT alabilirim arada 50 tl fark var ve 1660S'den daha iyi gördüğüm kadarıyla.

PS5'den böyle bir sisteme geçmek cidden mantıklı değil bütçeyi 2000 TL artarsa böyle bir şey alınabilir,

RTX 3060 (tahminen 4000TL civarı ay sonu çıkacak)

Toplam 10500TL tutuyor bütçeyi aşıyorsunuz hocam PS5'den 1660S bulunan bir sisteme düşmenizi istemem.
@WaIter White size birkaç şey soracağım nereden iletişime geçebiliriz.

Son düzenleme:
Oyunlar pahalı olduğu için değil, oyun olmadığı için satıyorum. Önceden zaten Ps4 sahibiydim. PS4 oyunlarını oynamaya niyetim yok. Adam akıllı PS5 oyunu da yok yani çok az. Bilgisayar oyunları da oynuyorum ve APU sistem yeterli olmuyor. Oyunların pahalı olması da var tabii ama ikinci planda. Edit: Hocam bu arada ram kısmında gerçekten Crucial Ballistix 2x8 3000 mhz bulamadım. Anlamadım yani ben mi körüm acaba.

RX 5500XT 8 GB mı var? Olsa bile mantıklı mı? Onun yerine 1660S'yi yükseltip RX 5600XT alabilirim arada 50 tl fark var ve 1660S'den daha iyi gördüğüm kadarıyla.
5600 XT stokta yok. Aynı sistemi bugün aldım özelleştirmeleri söyleyeyim:
i3 10100F
Biostar H410MH Anakart
8 GB 3000 MHz RAM
SSD yok.
Palit 1660 Super GP OC
Toplam 5175 lira civarı bir şey yapıyor.
SSD olarak dün incehesap gaming gecesinden Apacer Panther 128 GB SSD aldım 145 TL'ye. Monitör olarak bunu tercih ettim HDR10 ve dahili hoparlörü de bulunmasından dolayı. Üstelik 165 Hz ve satıcısı HepsiBurada. İçinden DP kablosu da çıkıyor. Toplam 6500 civarı bir ücret yapar. Bunun artanına bi 8 GB bellek daha ekleyip işlemci i5 tercih edilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı