7 bin TL bütçe ile R5 2600 sisteme ekran kartı önerisi

Bütçe
7 binden düşük

Yusuko

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar, genel olarak sistem bileşenlerim iyi ancak ekran kartını zorunlu bir nedenden dolayı satıp eski bir taneyi kullanmak zorunda kalmıştım şu anda onu değiştirmek istiyorum, ne önerebilirsiniz? bütçem 7 binden aşağısı üstüne kesinlikle çıkamam sistemimi de veriyorum, önerilerinize açığım.
Oynamak istediğim oyunlar:
RDR2,
R6,
FPS ve açık dünya oyunları,
Sistem:
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 550 Ti.
Anakart: B450 Aorus Elite.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 six-Core Processor (12 CPU)

Ayrıca bilgisayardaki Power Supply'nin kaç watt olduğunu bilmiyorum kasanın içinde de koruması var açıp bakamıyorumda bütün korumalıgı sökmem lazım ne yapabilirim? Alacağım ekran kartı için ona göre yeni Power Supply alacağım.

Selam dostlar, genel olarak sistem bileşenlerim iyi ancak ekran kartını zorunlu bir nedenden dolayı satıp eski bir taneyi kullanmak zorunda kalmıştım şu anda onu değiştirmek istiyorum, ne önerebilirsiniz? Bütçem 7 binden aşağısı üstüne kesinlikle çıkamam sistemimi de veriyorum, önerilerinize açığım.
Oynamak istediğim oyunlar:
RDR2,
R6,
FPS ve açık dünya oyunları,
Sistem:
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 550 Ti.
Anakart: B450 Aorus Elite.
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600 six-Core Processor (12 CPU)

Ayrıca bilgisayardaki Power Supply'nin kaç watt olduğunu bilmiyorum kasanın içinde de koruması var açıp bakamıyorumda bütün korumalıgı sökmem lazım ne yapabilirim? Alacağım ekran kartı için ona göre yeni Power Supply alacağım.

Kasa için ne yapabilirsiniz pek bir fikrim yok aldığınız vakite dair bir şeyler varsa oradan bulabilirsiniz belki. Ekran kartı olarak RX 6600 öneririm. Asrock RX 6600 CLD Challenger D 90-GA2RZZ-00UANF 128 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

7300 TL maalesef zam gelmiş ama bu bütçeye en iyisi budur.

Dedigim oyunları veya benzerlerini en düşükte akıcı bir şekilde oynatsa bile bana yeter

Kasa için ne yapabilirsiniz pek bir fikrim yok aldığınız vakite dair bir şeyler varsa oradan bulabilirsiniz belki. Ekran kartı olarak RX 6600 öneririm. Asrock RX 6600 CLD Challenger D 90-GA2RZZ-00UANF 128 Bit GDDR6 8 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

7300 TL maalesef zam gelmiş ama bu bütçeye en iyisi budur.

Bunun bir alt seviyesi ne önerebilirsiniz?

Dedigim oyunları veya benzerlerini en düşükte akıcı bir şekilde oynatsa bile bana yeter.

Bunun bir alt seviyesi ne önerebilirsiniz?

Yani RTX 2060 derdim sıfırı yok. Seviye düşürmek isterseniz GTX 1660, GTX 1660 Super veya Ti modelini alabilirsiniz fakat biraz eski kalabilir.

Baktımda ufak bir hata yapmışım öneri konusunda RX 6600 ile işlemci dayalı oyunlarda özelikle darboğaz yersiniz. İşlemciniz maksimum RTX 2060 besler.

Yani RTX 2060 derdim sıfırı yok. Seviye düşürmek isterseniz GTX 1660, GTX 1660 Super veya Ti modelini alabilirsiniz fakat biraz eski kalabilir.

Baktımda ufak bir hata yapmışım öneri konusunda RX 6600 ile işlemci dayalı oyunlarda özelikle darboğaz yersiniz. İşlemciniz maksimum RTX 2060 besler.

O zaman son tercih sizce ne almalıyım dedigim gibi çok beklentim yok.

O zaman son tercih sizce ne almalıyım dedigim gibi çok beklentim yok.

Hocam bulursanız RTX 2060 bulamazsanız GTX 1660 Ti veya super alın. Eğer çok grafik dayalı oyunlar oynuyorsanız RX 6600 yine kötü bir tercih olmaz ama işlemciye yük biner dediğim gibi. Son karar size kalmış içinize sinen hangisi olursa.

Hocam bulursanız RTX 2060 bulamazsanız GTX 1660 Ti veya super alın. Eğer çok grafik dayalı oyunlar oynuyorsanız RX 6600 yine kötü bir tercih olmaz ama işlemciye yük biner dediğim gibi. Son karar size kalmış içinize sinen hangisi olursa.

Tamamdır hocam sağ olun yardımınız için. ❤️

Yeni konular

Geri
Yukarı