7 dersten kalıp 62 ortalamayla sınıf geçebilir misiniz?

Reis edebiyat mı sadece yoksa 7 tanesidemi ben şey diye biliyorum yıl sonu puan 50 altı olursa kalıyosun üzeri ise geciyosun diye
Lisene bağlı, mesleksen edebiyat ve meslek derslerinden geçmen lazım, diğerlerinin sorumluluğu yok. Diğerlerini bilmiyorum, anadolu veya fen ise girersin muhtemelen hepsine.

Lisene bağlı, mesleksen edebiyat ve meslek derslerinden geçmen lazım, diğerlerinin sorumluluğu yok. Diğerlerini bilmiyorum, anadolu veya fen ise girersin muhtemelen hepsine

Lisene bağlı, mesleksen edebiyat ve meslek derslerinden geçmen lazım, diğerlerinin sorumluluğu yok. Diğerlerini bilmiyorum, anadolu veya fen ise girersin muhtemelen hepsine.
Knk kaldığım derslerden mi

MEB yönetmeliğine göre sınıfı geçme şartları:
  • Yıl sonu ortalamanız 50 ve üzerinde olmalı, zayıf sayısının bir önemi yok. İki dönem ortalaması da hesaplanıyor kalma ve geçmelerde.
  • Edebiyat gibi baraj derslerden yıl sonuna göre kalmış olmamak. Kalmanız durumunda da "Sorumlu olarak geçti" ibaresi yer alıyor karnenizde ve kaldığınız baraj dersin sorumluluk sınavına giriyorsunuz.
  • Okulda devam zorunluluğu bulunduğu için özürsüz devamsızlığınız 10 günü geçmemeli, toplam devamsızlık süreniz de 30 günü aşmamalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı